Polacy na Świecie

Drobny remont Domu Polskiego Towarzystwa Polskiej Kultury “Mała Ojczyzna” w Słobodzie-Raszków w Naddniestrzu

3 grudnia w naszej siedzibie odbyło się spotkanie podsumowujące projekt “Drobny remont Domu Polskiego Towarzystwa Polskiej Kultury “Mała Ojczyzna” w Słobodzie-Raszków w
Naddniestrzu”.
 
 
Projekt zakładał remont domu polskiego Towarzystwa Polskiej Kultury “Mała Ojczyzna” w Słobodzie-Raszków.
Dom Polski w tej miejscowości to maleńki, wiejski domek, o całkowitej powierzchni liczącej nieco ponad 30 metrów kwadratowych. Działka wokół domu liczy 800 metrów kwadratowych, a jej ogrodzenie to nieco ponad 150 metrów bieżących. Na tej działce znajdował się dawny kościół, zbudowany przez mieszkańców i zburzony przez władze komunistyczne.
 
Przed realizacją projektu TPK “Mała Ojczyzna” przeprowadziła już pewne prace remontowe. Częściowo uporządkowano działkę wokół domu, a także doprowadzono wodę do działki.
 
W ramach projektu zakładano:
  • wymianę dachu,
  • wymianę instalacji elektrycznej,
  • wymianę podłóg,
  • malowanie ścian,
 

Podsumowanie projektu

Wszystkie zakładane prace udało się zrealizować bez żadnych przeszkód. Wykonanie podstawowego remontu, zabezpieczającego budynek, może stanowić wstęp do kolejnych działań modernizacyjnych.
 
Projekt podsumowaliśmy we wrocławskim biurze Stowarzyszenia. Początkowo zakładaliśmy odbiór prac na miejscu, w Słobodzie Raszków, jednak napięta sytuacja nie pozwoliła na bezpieczny przejazd. Spotkaliśmy się zatem z dużą grupą naszych rodaków z Naddniestrza we Wrocławiu, odwiedzili nas także Państwo Wiesława i Przemysław Kowalscy ze Stowarzyszenia “Echo Pyzdr”, autorzy świetnego dokumentu “Rezurekcja”, opowiadającego historię powstawania i walki o kościół w Słobodzie Raszków.
 
 

Współfinansowanie projektu

Projekt “Drobny remont Domu Polskiego Towarzystwa Polskiej Kultury “Mała Ojczyzna” w Słobodzie-Raszków w Naddniestrzu” został sfinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wartość całkowita zadania 51 200,00 PLN, wartość dofinansowania 46 000,00 PLN

Pomagaj i pamiętaj
SKLEP CHARYTATYWNY
Skip to content