Polacy na Świecie

Święto Plonów w Solecznikach

Delegacja Zarządu Głównego z Wrocławia przebywała przez ostatni tydzień na Litwie. Głównym powodem było zaproszenie z Samorządu Rejonu Solecznickiego na coroczne Dożynki.
 
To jedno z większych wydarzeń w Solecznikach, na które zjeżdża wiele delegacji z Polski, mieszkańcy Rejonu, goście z Litwy.
 
Przedstawiciele Stowarzyszenia Odra-Niemen od dawna biorą udział w tym niezwykłym wydarzeniu i to dla nas także zawsze czas na spotkania z Polakami z Litwy.
 
Teraz też odbyliśmy szereg rozmów na temat bieżących projektów z partnerami Rejonu Solecznickiego – z kadrą kierowniczą Uniwersytetu III Wieku, Przedszkola Bajka, Gimnazjum im. Michała Balińskiego w Jaszunach, odnowionego Dworu w Wilkiszkach, gdzie mamy nadzieję na wiele wspólnych zadań. Z Reginą Markiewicz Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Samorządu Rejonu Solecznickiego jak zwykle rozmawialiśmy o wielu aktualnych i przyszłych planach.
 
Na herbatę i rozmowy projektowe zaprosił nas Radny Tadeusz Romanowski i dzięki niemu mieliśmy zapewniony dogodny dla nas pobyt. Na Dożynkach oprócz smakowania regionalnych potraw, dyskutowaliśmy o bieżących sprawach m.in. ze Starostami z Poszek, Dziewieniszek, Butrymańców, Koleśnik, Białej Waki. Wszędzie nowe pomysły i kolejne wspólne zadania przed nami.
 
Co roku bierzemy też udział w spotkaniu delegacji przybyłych na Dożynki. Wydarzenie to odbyło się w pięknej Sali obrad Samorządu Rejonu Solecznickiego. Gospodarzem był Mer Rejonu Zdzisław Palewicz, który wręczył Stowarzyszeniu Odra-Niemen podziękowanie za kolejny rok wspólnej pracy, a tych lat za nami już kilkanaście. Całe nasze środowisko najmocniej i najszerzej współpracuje z Rejonem Solecznickim, a i plany przed nami wydają się obfite.
 
To był bardzo intensywny i pracowity czas. Dziękujemy wszystkim przyjaciołom z Solecznik i okolic za pomoc, za spotkania, za życzliwość i do kolejnego spotkania ponad granicami🇵🇱
Pomagaj i pamiętaj
SKLEP CHARYTATYWNY
Skip to content