Polacy na Świecie

Spotkania na Litwie

Przez cały lipiec działamy na Litwie. Grupy wolontariuszy wspierają działania Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN Wydział Kresowy

Wolny czas przeznaczamy na spotkania z Rodakami, z polskimi  organizacjami z Wileńszczyzny. Dyskutujemy o nowych projektach i planach na przyszłość. Za nami:

✅Wzruszające jak zwykle spotkanie z Siostrą Michaelą Rak, która prowadzi Hospicjum w Wilnie, jedyne takie na Litwie ✅Rozmowy o współpracy z Jadwigą Sinkiewicz, Szefową Uniwersytetu III Wieku w ✅Dyskusje o projektach edukacyjnych z Reginą Markiewicz, szefową Wydziału Edukacji i Sportu Rejonu Solecznickiego ✅Spotkanie w Rudnikach, w polskiej bibliotece z Krystyną Śliwińską na temat dostarczania książek dla najmłodszych ✅Bardzo owocne spotkanie zorganizowane przez Radną Samorządu Miasta Wilna Renatę Cytacką i szkolenie prowadzone przez Eugeniusza Gosiewskiego z Odra-Niemen z przedstawicielami 20 polskich organizacji na temat ich udziału w “Konkursie Polonijnym-Regranting 2022” ✅ Krótkie spotkanie ze Zdzisławem Palewiczem, Merem Rejonu Solecznickiego, na temat dalszych  działań Odry-Niemen w regionie. ✅ Rozmowy z działaczem społecznym z Solecznik, z Tadeuszem Romanowskim. 

Dziękujemy wszystkim za współpracę i ważne spotkania.

Pomagaj i pamiętaj
SKLEP CHARYTATYWNY
Skip to content