Polacy na Świecie

Aktualności z Oddziałów Odra Niemen

Oddział Małopolski SON

Wyjazd na Litwę i akcja "kredkobranie" małopolskiego oddziału SON

Oddział małopolski Stowarzyszenia Odra Niemen  oraz wolontariusze Fundacji Ignatianium, wyjechali na Litwie, aby razem z miejscowymi Polakami uczestniczyć w obchodach Święta Niepodległości. Odwiedzaliśmy polskie szkoły, gdzie jako goście mogliśmy podziwiać występy, zorganizowane przez pedagogów i dzieci. Do Polskich szkół przywieźliśmy 3 busy pełne darów zebrane podczas akcji “Kredkobranie” organizowanej przez Fundację Ignatianum. 11 listopada spotkaliśmy się na Rossie przy mauzoleum Matki i Serca Syna na obchodach Święta Niepodległości. Po uroczystości rozjechaliśmy się w różne strony Litwy, aby kontynuować nasze projekty i spotykać się z Polakami.

Oddział Mazowiecki SON

Renowacja i zabezpieczanie grobów Powstańców Warszawskich na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach

Na Powązkach Wojskowych jest zrealizowany przez oddział Mazowiecki Stowarzyszenia Odra Niemen  wielki projekt o nazwie „Renowacja i zabezpieczanie grobów Powstańców Warszawskich na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach” 🇵🇱
Cel zadania jest wyczyszczenie, zabezpieczenie i nadanie właściwego charakteru najbardziej zapomnianym i zaniedbanym grobom wojennym usytuowanym w kwaterach, którymi opiekujemy się od lat.
Praca wre, a końca jeszcze nie widać ❤️
2️⃣2️⃣0️⃣ nagrobków już wkrótce odzyska swój dawny blask 💪
Zadanie jest finansowane ze środków pozostających w dyspozycji Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, we współpracy z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim w Warszawie oraz Zarządem Cmentarzy Komunalnych w Warszawie.
Serdecznie wszystkim dziękujemy za zaufanie i współpracę 😊
 

Oddział Podkarpacki SON

Kolejny transport darów do naszych Rodaków mieszkających na Ukrainie

Po raz kolejny oddziałowi Podkarpackiemu SON udało się zorganizować  transport darów do naszych Rodaków🇵🇱 mieszkających na Ukrainie, którzy chętnie dzielą się ze swoimi ukraińskimi🇺🇦 sąsiadami.
✅Z Rzeszowa z piątku na sobotę o 2:00 (19.11.2022) w nocy udaliśmy się prosto do Łanowic – polskiej wsi na Ukrainie, w obwodzie lwowskim, w rejonie samborskim. Mieszkają tam Polacy, którzy po przesunięciu granic nie opuścili swojej ziemi, pielęgnując język polski, tradycję oraz pamięć o swych przodkach. Do tej pory nasi Rodacy stanowią tam ponad 95% mieszkańców. Dziękujemy serdecznie TKPZL Łanowice oraz mieszkańcom Łanowice za bardzo ciepłe przyjęcie i rodzinną atmosferę 💞! Na pewno wrócimy tam nie raz 🥰!
✅Następnie pojechaliśmy do Lwowa do naszych przyjaciół z Centrum Polskiej Kultury Odra-Niemen-Dniestr 🇵🇱, na których zawsze można polegać i bez których nasza praca społeczna na Ukrainie była by znacznie utrudniona.. DZIĘKUJEMY😇 !!:) Wolontariusze z lwowskiego oddziału Stowarzyszenie Odra – Niemen już na drugi dzień po naszym rozładunku roznieśli dary do naszych Rodaków🤍❤️.
Tona mąki💪🍞 którą przywieźliśmy na Ukrainę została przekazana przez PZZ w Krakowie ( Młyn św. Marcina w Podłężu) – Dziękujemy 👏!, a blisko pół tony artykułów spożywczych wraz z chemią gospodarczą zebraliśmy w kolektywie z przyjaciółmi z Stowarzyszenie Odra-Niemen Oddział Mazowiecki na których zawsze i wszędzie możemy liczyć 🤝!p
Pomagaj i pamiętaj
SKLEP CHARYTATYWNY
Skip to content