Drużyna sportowa Odra-Niemen

Drużyna piłkarska Stowarzyszenia Odra-Niemen powstała w 2014 roku i zaczęła swoją przygodę z ligą Wrocbal. Zaczęliśmy od ligi halowej, w której szło nam co najwyżej średnio. Jednakże od początku wyniki były na drugim planie, liczył się “sport i dobra zabawa”.

Przez kolejne sezony występowaliśmy nie tylko na hali, ale także we “Wrocławskiej Lidze Biznesu” na “Orliku”, rozgrywek prowadzonych w ramach lig Wrocbal. Z czasem odpuściliśmy występy na hali, stawiając na indywidualny program treningów w okresie zimowym. Nie bez znaczenia mógł być fakt, że zdarzało nam się przegrywać mecze dwucyfrowym wynikiem…

Jednak dwa lata temu, w 2018 roku, coś w nas pękło. Początkowo byliśmy zszokowani, kiedy okazało się, że możemy wygrać więcej niż mecz w sezonie. Zajęliśmy miejsce w środku tabeli, a wiosną 2019 roku awansowaliśmy do 1 ligi (drugi poziom rozgrywkowy), zdobywając brązowe medale. Wydawałoby się, że to szczyt naszych możliwości… Ale nie uprzedzajmy faktów.

 

Sezon 2019 to było istne szaleństwo. Słaby początek i widmo powrotu czasów z niekoniecznie imponującymi piłkarski wynikami. Jednak potem nastąpiło przełamanie i szybki marsz w górę tabeli. Przed ostatnim meczem, z najlepszą drużyną ligi, zajmujemy 4. miejsce. Zwycięstwo daje nam awans z pierwszego miejsca, każdy inny wynik powoduje pozostanie na czwartej lokacie. Do przerwy prowadzimy sensacyjnie 2-1. Kiedy już myślimy o tym, co myśmy najlepszego zrobili i jak ciężko będzie w Superlidze, przychodzi cios. 10 sekund przed końcem przeciwnik wyrównuje, nasze zmartwienia ulatują w dal.

 

Przed startem sezonu wiosna 2020 otrzymujemy możliwość gry w Superlidze (wycofał się jeden z rywali), jednak z promocji przy “zielonym stole” rezygnujemy. W zasadzie jednogłośnie podejmujemy decyzję, że spróbujemy awansować na boisku. Pomóc mają w tym mają nam nowi koledzy. A co przyniesie los? Przekonacie się o tym przychodząc na nasze mecze przy ul. Skwierzyńskiej.

Drużyna piłkarska Stowarzyszenia Odra-Niemen jest dla naszego środowiska bardzo ważna i jesteśmy z niej dumni. Promuje ona na swoich koszulkach nie tylko nazwę stowrazyszenia, ale też akcję społeczną Rodacy-Bohaterom. Wokół zespołu tworzy się też grupa stałych kibiców, która za swoje niekonwencjonale dopingowanie ulubionej drużyny, kilkakrotnie otrzymała nagrody i wyróżnienia.

 

Zapraszamy na nasze mecze w sezonie wiosennym 2020! Szczegóły na stronie www.wrocbal.pl.

SKLEP CHARYTATYWNY
Pomagaj i pamiętaj
SKLEP CHARYTATYWNY
Pomagaj i pamiętaj
Skip to content