Bohaterowie-Rodakom. Promocja Polski w USA

Stowarzyszenie Odra-Niemen w 2022 roku realizuje patriotyczny projekt w USA „Bohaterowie-Rodakom. Promocja Polski w USA”. To nasze pierwsze zadania dla Amerykańskiej Polonii.  Projekt ma na celu wsparcie patriotycznych i edukacyjnych działań polskich środowisk z Chicago, promocja polskiej historii i jej bohaterów oraz nawiązanie nowych kontaktów z Polonią i wypracowanie planów współpracy na kolejne lata.

W dniach od 6 do 16 października 2022 roku Stowarzyszenie Odra-Niemen realizuje część  patriotycznego projektu w USA „Bohaterowie-Rodakom. Promocja Polski w USA”. W ramach zadania przewidziany jest  pobyt w Chicago grupy z Polski, złożonej z delegacji środowisk społecznych z całej Polski – Dolny Śląsk, Wielkopolska, Mazowsze, Opolszczyzna, Podkarpacie, Pomorze i Podlasie.  

Podsumowanie działań i aktywności projektowych będzie można znaleźć na witrynie zadania – LINK TUTAJ. Poniżej pierwsze zdjęcia ze spotkań w polonijnych szkołach. 

Założenia projektu

Projekt ma 4 obszary działań wypracowane wspólnie przez Stowarzyszenie Odra-Niemen, Światowy Kongres Polaków Katolików z Chicago oraz Stowarzyszeniem Rajd Katyński Pamięć i Tożsamość w USA.fac

Współfinansowanie projektu

Projekt finansowany ze środków KPRM z Programu “Wsparcie Polonii i Polaków za granicą 2022” oraz ze środków własnych Stowarzyszenia Odra-Niemen.

SKLEP CHARYTATYWNY
Pomagaj i pamiętaj
SKLEP CHARYTATYWNY
Pomagaj i pamiętaj
Skip to content