Podcasty Odry-Niemen

Zapraszamy na autorską serię o historii z akcentami Kresowymi, prowadzoną przez Przemysława Mandelę i Krzysztofa Koniecznego, w ramach Podcastów Odry-Niemen. 

Odcinek październikowy

W październiku kończymy serię opowieści o bohaterze,  generale Stanisławie Bułak-Bałachowiczu. Był on bohaterem trzech narodów, a jego biograf, Marek Cabanowski, nazwał go “ostatnim Kmicicem II RP. Teraz jest postacią niemal zapomnianą.

Ostatni odcinek o życiu generała  odpowie nam na kolejne pytania dotyczące tej nietuzinkowej postaci. Jak odnalazł się w cywilnym życiu po zakończeniu walk z bolszewikami? Czemu w zamachu na jego życie zginął jego brat, a nie on?

Autorzy opowiedzą także o kontrowersjach związanych z oskarżeniami o antysemityzm oraz z działalnością Buła-Bałachowicza we wrześniu 1939 roku.

Uruchomiliśmy nasz kanał na Spotify, Google Podcasts gdzie można odsłuchać podcasty realizowane przez Stowarzyszenie Odra-Niemen. Podcasty są także na na naszym kanale na YouTube.  Tematyka podcastów: HISTORIA PODRÓŻE KRESY KOMBATANCI WSPOMNIENIA WOLONTARIAT 

Serdecznie zapraszamy do słuchania i śledzenia naszych podcastów. Strona projektu KLIKNIJ TUTAJ

Projekt realizowany w latach 2020-2021 dzięki dotacji z Narodowego Instytutu Wolności, z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich, Priorytet 3.
Skip to content