Ponad Podziałami – II część działań

Od 2021 roku Stowarzyszenie Odra-Niemen realizuje projekt „Centrum działań PONAD PODZIAŁAMI” /STRONA  PROJEKTU – KLIKNIJ/ i przez 3 lata budujemy nowoczesne i pomocne miejsce szerokiej współpracy środowiskowej. Centrum ma służyć innym podmiotom społecznym i wolontariuszom przez lata i realizuje oraz kreuje wiele akcji regionalnych, krajowych i międzynarodowych.

Poniżej prezentujemy OFERTĘ WYDARZEŃ SPOŁECZNYCH realizowanych w II kwartale 2022 roku.

Spotkania dla wolontariuszy i organizacji

Wrocławska siedziba Stowarzyszenia Odra-Niemen to otwarte miejsce na spotkania, dyskusje, pomoc innym organizacjom i zapraszanie wolontariuszy do współpracy. Takie spotkania odbywają się  w każdym kwartale 2022 roku2.

Organizacjom przedstawiamy nasze oferty współpracy materiały programowe i służymy stałym doradztwem zarówno indywidulanym jak i grupowym. Wolontariuszom proponujemy udział w naszych akcjach społecznych i organizujemy dla nich szkolenia i spotkania tematyczne. 

 

Klub dyskusyjny

Cyklicznie zapraszamy do wrocławskiego “Centrum Ponad Podziałami” na wydarzenia tematyczne. W II kwartale 2022 roku planowane są 3 wydarzenia:

1 Spotkanie/Podróże z misją – prezentacja wypraw delegacji Odra-Niemen na Kresy, spotkań z Polakami tam mieszkającymi oraz dyskusja  z gośćmi spotkania nt. “Dlaczego Polacy z Kresów to nie Polonia?” 

2 Spotkanie/ Międzypokoleniowa Debata nt. kresowych korzeni Dolnoślązaków i powiązań naszego regionu z Kresami”.  Spotkanie prowadzone w ramach stworzonego w 2022 roku Saloniku Kresowego.

3/ Spotkanie ze świadkami historii. Odbyły się  dwa spotkania. Jedne na Dolnym Śląsku z mjr WANDĄ KIAŁKĄ 100latką, łagierniczką, żołnierzem AK, Wilnianką. Na drugie spotkanie we Wrocławiu z kpt. Stanisławem Wołczaskim przyszli uczniowie wrocławskich szkół.  

Wydarzenie Odry-Niemen na Dolnym Śląsku

Wolontariusze Wnioskodawcy wspierali seniorów, którzy przebywali w Polanicy. Odbywały się wyprawy, spotkania i integracja grupy seniorów m.in z Dolnego Śląska. Wolontariusze organizowali spacery, spotkania tematyczne i różne zajęcia. 

Finansowanie

Wydarzenia realizowane w ramach projektu “Centrum działań PONAD PODZIAŁAMI”. Finansowanie projektu pochodzi ze środków NIW-CRSO z Programu NOWE FIO 2021-2030 oraz ze środków własnych Stowarzyszenia Odra-Niemen. 

SKLEP CHARYTATYWNY
Pomagaj i pamiętaj
SKLEP CHARYTATYWNY
Pomagaj i pamiętaj
Skip to content