Warsztaty filmowe

Projekt „Dla Niepodległej. Warsztaty filmowe on-line” jest głównie adresowany do polskiej młodzież y z Litwy, Ukrainy, Czech i Białorusi”, zapraszamy jednak wszystkich chętnych do niezwykłej przygody prowadzonej przez młodych, fantastycznych twórców.  Zadanie ma kilka etapów realizacji:

W ramach projektu zrealizowano następujące rezultaty: ⇔ 80 wydanych BOX-ów z okładką, zawierający pendrive’a z warsztatami filmowymi, oraz materiały promocyjne, informacyjne, edukacyjne i folder z konspektem prowadzenia zajęć po każdym odcinku  wyprodukowano 6 filmów z warsztatami filmowymi rozwijającymi konkretne zagadnienia związane z produkcją i postprodukcją, każdy odcinek to ok 20-30 min filmu ze skondensowaną dawką wiedzy o produkcji filmowej   zorganizowano  1 praktyczne webinarium o tematyce tworzenia materiałów filmowych 45-minutowego, dla 25 uczestników ⇔  przeprowadzono konkurs na autorski materiał filmowy ⇔  nagrodzono 5 materiałów przysłanych przez laureatów z Ukrainy, Litwy i Mołdawii 

Zespół projektowy

Realizacja zadania jest wykonywana przez zespół Stowarzyszenia Odra-Niemen, Zarząd Główny we Wrocławiu, koordynatorka projektu to Ilona Gosiewska. Zadanie wspiera merytorycznie   grupa młodych, profesjonalnych artystów multimedialnych, którym przewodzi Paweł (UNDER) Przewoźny. Od kilku lat prowadzi z sukcesem warsztaty filmowo-muzyczne, spotkanie motywacyjne dla dorosłych i młodzieży.  Twórca filmowy, reżyser i raper, mówca motywacyjny.  Laureat wielu prestiżowych konkursów i festiwali filmowych. Właściciel agencji reklamowej produkującej kampanie dla krajowych i międzynarodowych korporacji, organizacji, instytucji państwowych. 

Box z nagranymi warsztatami filmowymi

Profesjonalnie wydany BOX, zawiera pendrive’a z 6 warsztatami filmowymi nagranymi przez ekipę Pawła Przewoźnego. Nagrane warsztaty doskonale przydadzą się do: zajęć w szkole, aktywizacji środowiska, wzmacniania relacji międzypokoleniowych, tworzenia profesjonalnych materiałów filmowych opartych o historię, do stworzenia dobrych relacji ze świadkami historii, czy nagrania wspomnień najbliższych z rodziny.

Odcinki są prowadzone bardzo atrakcyjnie, z praktyczną wiedzą, a trwają od 15-30 minut. 

Tematyka warsztatów:

Warsztaty są przeznaczone dla polskich środowisk za granicą, ale też do do szkół w Polsce. W 2021 będziemy produkować dodatkową  liczbę tych materiałów. Można składać zamówienia:

Konkurs filmowy

! Konkurs filmowy polega na nagraniu filmu o wyjątkowej osobie ze swojej rodziny, bądź kombatancie, świadku historii, kogoś kto ma wyjątkową historię swojego życia lub charyzmę w najbliższej okolicy. Dokument może dotyczyć też wydarzenia historycznego mającego wpływ na lokalną społeczność. Innym tematem może być nawiązanie do wydarzeń z polskiej historii.

!! Uczestnikami konkursu są uczniowie polskich klas w wieku od 13-18 lat

! ! ! Zostanie wyłonionych 5 laureatów, a nagrodą będzie bon na 500 PLN przeznaczony na zakup sprzętu do nagrywania prostych form filmowych. Nagrodzone materiały będą pokazywane w Polsce, na różnych wydarzeniach i pokazach  Dodatkowo każdy laureat otrzyma pakiet gier i materiałów o tematyce historycznej i płytę Pawła UNDERA Przewoźnego „PATRIOT. Opowieść historii Polski rapem”.

Materiały filmowe można przesyłać drogą mailową na adres: i.gosiewska@odraniemen.org (podanie linku do ściągnięcia filmu np. WeTransferem) 

Filmowe szkolenie on-line

Webinarium to wsparcie edukacyjne dla osób, które chcą wziąć udział w konkursie filmowym, ale też dla chętnych, którzy chcą poznać techniki pracy młodego, utalentowanego artysty Pawła Przewoźnego.

Warsztat to praktyczne zajęcia z  podstaw tworzenia autorskiego filmu. Czas trwania szkolenia to 45 min. Tryb spotkania  Q&A – możliwość zadawania bezpośrednich pytań reżyserowi. Zajęcia będą prowadzone ze studia Pawła Przewoźnego.

ZAPRASZAMY

Wsparcie projektu

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

SKLEP CHARYTATYWNY
Pomagaj i pamiętaj
SKLEP CHARYTATYWNY
Pomagaj i pamiętaj
Skip to content