Projekt składa się z 3 części:
I część to międzypokoleniowe spotkania, w tym 10 spotkań dla 100 Beneficjentów młodego pokolenia (uczniów, harcerzy młodzieżowych wolontariuszy) z wrocławskimi świadkami historii – kombatantami i osobami represjonowanymi, urodzonymi do roku 1945. Charakter tych wydarzeń to rozmowy i dyskusje międzypokoleniowe, reportaż zdjęciowy z każdego ze spotkań oraz zachęcanie młodych wrocławian do udziału w zadaniach wolontariackich na rzecz wrocławskich świadków historii.
II część zadania to 3 warsztaty filmowe organizowane dla grupy 50 uczniów wrocławskich szkół. Zajęcia dotyczą serii spotkań międzypokoleniowych opartych o poznawanie nowoczesnych technologii filmowych, zbudowanie relacji pomiędzy świadkami historii a młodszym pokoleniem i nauczanie tworzenia multimedialnych opowieści o losach wrocławskich bohaterów. Głównymi bohaterami nagranych materiałów stają się wrocławscy świadkowie historii, pochodzący z różnych środowisk kombatanckich. kombatanckich.
III część projektu to międzypokoleniowe spotkanie podsumowujące dla młodzieżowych Beneficjentów, ich pedagogów przy honorowym udziale
świadków historii i delegacji środowisk kombatanckich, partnerów zadania.
Spotkanie z kpt. Stanisławem Wołczaskim - Powstańcem Warszawskim
Finansowanie projektu
Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków finansowych otrzymanych od Gminy Wrocław.