Zdrowie Bohaterom 2024

O Projekcie Zdrowie Bohaterom

ZDROWIE Bohaterom to projekt, który środowisko Odra-Niemen realizuje od kilku lat. Zadanie w 2024 roku to V edycja projektu, w ramach którego kolejna grupa kombatantów, Sybiraków, świadków historii ma okazję skorzystać z bezpłatnych, uzdrowiskowych turnusów leczniczo-rehabilitacyjnych. Uczestnicy korzystają z 2-tygodniowego pobytu, z ofertą o standardzie VIP. Nasi goście mają  zapewnione 3 zabiegi dziennie, pobyt w nowoczesnych pokojach 2-osobowych, zbilansowane posiłki, kurację pitną, doraźną opiekę pielęgniarsko-lekarską, konsultacje dietetyczne, oraz stałą opiekę rezydencką w trakcie pobytu prowadzoną przez wolontariuszy Odra-Niemen.

Świeradów 2-14.04.2024

Spotkania i integracja

W trakcie każdego z trzech pobytów odbywają się spotkania tematyczne dla środowiska. Ważnym elementem pobytów uzdrowiskowych są spotkania kuracjuszy w swoim gronie i dyskusje, rozmowy na temat własnych przeżyć, losów związanych z walką o wolną Ojczyznę. Pokazujemy także filmy dokumentalne o niektórych uczestnikach projektu, odbywają się prelekcje, prezentacje, spacery po okolicy uzdrowiskowej. W ten sposób grupa poznaje się lepiej, ale też i nasi wolontariusze oraz otoczenie uzdrowiskowe włącza się w przekaz międzypokoleniowy.

Wśród naszych gości obecni są Powstańcy Warszawscy, Jaworzniacy, wdowy po kombatantach AK, więźniowie obozów koncentracyjnych, osoby represjonowane w czasach komunistycznych, kresowiacy.  

Cały projekt trwa od kwietnia do października 2024 roku.

Cieplice 17-30.06.2024

Cele projektu

Zadanie włącza do współpracy innych kuracjuszy obecnych podczas zadania, władze lokalne, a także jest bardzo ważne dla naszej organizacji. Wolontariusze wspierający zadanie wzbogacają swoje doświadczenie społeczne, zyskujemy poszerzony program wsparcia dla środowisk kombatanckich. Obok wieloletniej działalności dla tej grupy w ramach projektu Rodacy-Bohaterom, zyskaliśmy ofertę prozdrowotną, tak ważną w czasie pandemii i w obecnym terminie. Tą ofertą wzmocniliśmy przekaz organizacji współpracującej ze świadkami historii.

Projekt „ZDROWIE Bohaterom” ma bardzo pozytywny odbiór wśród lokalnych społeczności, buduje nowe relacje partnerskie wokół tak ważnego przekazu społecznego. Zadanie jest bardzo ważne dla samych uczestników, wśród których jest bardzo duża potrzeba wzmacniania swojego zdrowia, ale przede wszystkim stała chęć kontaktów społecznych i bycia jeszcze wciąż potrzebnym innym.

Polanica Zdrój 14-27.10.2024

Finansowanie i zarządzanie projektem

Projekt przez pierwsze lata koordynowało Stowarzyszenie Odra-Niemen, a od kilku edycji prowadzi je Stowarzyszenie Odra-Niemen Oddział Podlaski.

Partnerem zadania jest Polska Grupa Uzdrowisk Sp. z o.o. tworząca jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, wsparcie finansowe zapewnia  Fundacja ORLEN.  

SKLEP CHARYTATYWNY
Pomagaj i pamiętaj
SKLEP CHARYTATYWNY
Pomagaj i pamiętaj
Skip to content