Naprawa busa Odry-Niemen

Stowarzyszenie Odra-Niemen posiada, dzięki wsparciu wielu osób i podmiotów, dwa busy towarowe. To nasze podstawowe narzędzie pracy. Centrala organizacji i oddziały korzystają z aut w ramach akcji Rodacy-Bohaterom, Zaduszki Kresowe i wszystkich krajowych zadań. Pokonujemy setki kilometrów, a busy nie są zakupione w salonach, tylko trafiły do nas już ze znacznym przebiegiem.

Podczas wykonywanych projektów latem 2019 roku, jeden z busów marki Fiat Ducato, został użyczony naszemu Podlaskiemu Oddziałowi. Podczas jesiennych zadań bus doznał awarii wału silnika. Dla środowiska taka naprawa to znaczny koszt i problem w realizacji zadań, których jesienią jest mnóstwo. 

Byliśmy zatem szczęśliwi, że otrzymaliśmy  z Narodowego Instytutu Wolności, dotację doraźną na remont auta, tak bardzo potrzebnego w naszej działalności.

Wymieniono wał silnika, zakupiliśmy używany silnik,  warsztat wykonał niezbędne naprawy. Nasz bus Fiat Ducato wraca do stowarzyszeniowej pracy. 

Projekt zrealizowany dzięki dotacji z Narodowego Instytutu Wolności, z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich, Priorytet 5.
SKLEP CHARYTATYWNY
Pomagaj i pamiętaj
SKLEP CHARYTATYWNY
Pomagaj i pamiętaj
Skip to content