Wolontariat

Stowarzyszenie Odra-Niemen w trakcie wielu lat działań /aktywne początki to 2009 rok/ nabył wiele praktycznych umiejętności, budując od zera organizację pozarządową. Od początku współpracujemy z innymi środowiskami, pomagając sobie wspierając się. Dzięki akcji RODACY-BOHATEROM, powstało 8 Oddziałów Odry-Niemen, wiele nieformalnych koalicji, zbudowana została FEDERACJA PATRIOTYCZNA.

W trakcie wielu wspólnych projektów, olbrzymiej ilości spotkań, dyskusji wybrzmiewały problemy środowiska pozarządowego. Stowarzyszenie Odra-Niemen jako lider środowiska skupionego wokół akcji Rodacy-Bohaterom, jako największy podmiot w tej grupie i mający spore własne  doświadczenie, zaprezentowało w konkursie dotacyjnym projekt odpowiadający na wiele potrzeb organizacji, grup nieformalnych.

Z NIW-CRSO z Programu NOWEFIO otrzymaliśmy dotacje na realizację 3-letniego projektu „CENTRUM Aktywności Międzypokoleniowej i Wolontariatu”. Zebraliśmy w jedno miejsce nasze doświadczenia, a dotacja daje szansę na stworzenie aktywnego miejsca i narzędzi do profesjonalnego rozwoju współpracy międzyśrodowiskowej.

W ramach projektu jednym z obszarów działań jest przygotowanie kompleksowej OFERTY DLA WOLONTARIUSZY. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami i do współpracy z nami. 

Co oferujemy w ramach współpracy?

Wolontariat to jest serce naszego stowarzyszenia. Nie przetrwalibyśmy trudnych chwil, gdyby nie było wokół nas tak wielu fantastycznych i oddanych ludzi. Pochodzimy z różnych stron kraju, z różnych środowisk, mamy różne poglądy, ale w Stowarzyszeniu Odra-Niemen podziały zostawiamy za drzwiami. 

Połączyli nas kombatanci, Powstańcy Warszawscy, żołnierze AK, NSZ, NZW, Żołnierze Wyklęci, Sybiracy, działacze opozycji PRL. Jesteśmy z nimi i dla nich. W oparciu o wartości bohaterów naszej wolności, zbudowaliśmy mocny, autentyczny, wolontariat. Każdy z członków naszego stowarzyszenia jest wolontariuszem, który oddaje środowisku wiele swego czasu i zaangażowania. 

Jesteśmy międzypokoleniową grupą przyjaciół, wielką już rodziną, gdzie zrodziły się trwałe przyjaźnie i miłości.  Pomagamy rozwijać zainteresowania, włączamy w wiele wspaniałych wypraw do Polaków mieszkających poza granicami. Dajemy szansę na niezwykłe spotkania z bohaterami naszej wolności, ale też wymagamy od siebie i każdego, kto do nas przychodzi. Ciężko pracujemy, jesteśmy odpowiedzialni, oddajemy swój czas, ale emocje, wzruszenia, atmosfera jest nieporównywalna do innych środowisk. 

Jak można się do nas przyłączyć?

Wejdź na stronę odraniemen.org i zobacz czym się zajmujemy, sprawdź też nasze social media Facebook Instagram, Twitter, YouTube, Podcasty. Warto sprawdzić nasze projekty, jaki jest ich charakter, w czym się specjalizujemy.

Sprawdź nasze bieżące wydarzenia, może coś Cię zainteresuje. Mamy wyodrębniony Kalendarz dla wolontariuszy i organizacji z AKCAJMI SPOŁECZNYMw ramach naszego Centrum Aktywności Międzypokoleniowej i Wolontariatu. Na stronie głównej portalu odraniemen.org jest także Kalendarz wydarzeń całego środowiska Odra-Niemen – SPRAWDŹ

Główna siedziba Stowarzyszenia Odra-Niemen mieści się w samym centrum Wrocławia. Zapraszamy na cotygodniowe spotkania czwartkowe. Można nas też zawsze odwiedzić od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00-17.00.

Nasze Stowarzyszenie ma odziały w 9 Miastach

Oddział główny

Pozostałe oddziały

Materiały i informacje

DLA CIEBIE

DLA NAS

Zobacz nasze spoty

Dołącz do nas

  Imię i nazwisko* :
  Adres email* :
  Numer telefonu*:
  Region działania*:
  Grupa wiekowa*:
  Status*:
  Umiejętności, którymi możesz nas wspomóc:

  Prawo jazdy kat.BKsięgowość InformatykaZnajmość programów graficznych/filmowychInne: jakie?
  Wybierz hobby które chcesz u nas rozwijać:

  FotografiaHistoriaWspółpraca z kombatantamiFilmowaniePodróżeObsługa social mediówArtystyczne/ aktorskie, muzyczneRekonstrukcja historycznaRealizowanie autorskich projektówInne: jakie?

  Finansowanie projektu

  W latach 2020-2023 budowane jest profesjonalne Centrum dla organizacji pozarządowych i wolontariuszy. Poszerzona strona dla wolontariuszy o nowe materiały, narzędzia jest wynikiem dotacji z NIW-CRSO z Programu NOWEFIO. 

  Pierwsze dotacje związane z budową oferty dla wolontariuszy zostały wsparte dotacją w latach 2019-202. W tym czasie zbierano materiały i informacje przydatne do współpracy wolontaryjnej, organizowano wiele zadań integrujących grupę wolontariuszy i budujących Federację Patriotyczną. Dotacje otrzymano z NIW-CRSO oraz z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

  SKLEP CHARYTATYWNY
  Pomagaj i pamiętaj
  SKLEP CHARYTATYWNY
  Pomagaj i pamiętaj
  Skip to content