Wolontariat

Stowarzyszenie zbudowane jest na wolontariacie. Od 2009 roku aktywnie działa rzesza społeczników w całym kraju i za granicą, pod szyldem akcji Rodacy-Bohaterom  Na bazie wolontariatu powstawały kolejne oddziały Odra-Niemen. Wypracowaliśmy przez lata dobre praktyki, mamy sporo doświadczeń i wciąż aktywny wolontariat szkolny, ale też międzypokoleniowy. Zebraliśmy nasze aktywności i wiedzę i zbudowaliśmy OFERTĘ DLA WOLONTARIUSZY – ZAPRASZAMY DO NAS.

Co oferujemy w ramach współpracy?

Wolontariat to jest serce naszego stowarzyszenia. Nie przetrwalibyśmy trudnych chwil, gdyby nie było wokół nas tak wielu fantastycznych i oddanych ludzi. Pochodzimy z różnych stron kraju, z różnych środowisk, mamy różne poglądy, ale w Stowarzyszeniu Odra-Niemen podziały zostawiamy za drzwiami. 

Połączyli nas kombatanci, Powstańcy Warszawscy, żołnierze AK, NSZ, NZW, Żołnierze Wyklęci, Sybiracy, działacze opozycji PRL. Jesteśmy z nimi i dla nich. W oparciu o wartości bohaterów naszej wolności, zbudowaliśmy mocny, autentyczny, wolontariat. Każdy z członków naszego stowarzyszenia jest wolontariuszem, który oddaje środowisku wiele swego czasu i zaangażowania. Nasza największa akcja społeczna oparta w całości na wolontariacie to  AKCJA RODACY-BOHATEROM-LINK DO STRONY

Jesteśmy międzypokoleniową grupą przyjaciół, wielką już rodziną, gdzie zrodziły się trwałe przyjaźnie i miłości.  Pomagamy rozwijać zainteresowania, włączamy w wiele wspaniałych wypraw do Polaków mieszkających poza granicami. Dajemy szansę na niezwykłe spotkania z bohaterami naszej wolności, ale też wymagamy od siebie i każdego, kto do nas przychodzi. Ciężko pracujemy, jesteśmy odpowiedzialni, oddajemy swój czas, ale emocje, wzruszenia, atmosfera jest nieporównywalna do innych środowisk. 

Jak można się do nas przyłączyć?

Wejdź na stronę odraniemen.org i zobacz czym się zajmujemy, sprawdź też nasze social media Facebook Instagram, Twitter, YouTube, Podcasty. Warto sprawdzić nasze projekty, jaki jest ich charakter, w czym się specjalizujemy.

Sprawdź nasze bieżące wydarzenia, może coś Cię zainteresuje. Mamy wyodrębniony Kalendarz Wydarzeń na stronie głównej odraniemen.org To miejsce z odbytymi już zadaniami i tymi, które są zaplanowane. W każdej z zakładce są linki do stron projektowych. Jeśli coś Cię zainteresuje – zgłoś się do nas!

Główna siedziba Stowarzyszenia Odra-Niemen mieści się w samym centrum Wrocławia. Zapraszamy na cotygodniowe spotkania czwartkowe. Można nas też zawsze odwiedzić od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00-17.00. Jesteśmy przy ul. Zelwerowicza 16/3

Co możemy dla Ciebie zrobić

Co możesz zrobić dla nas

Zobacz nasze spoty związane z wolontariatem

Materiały edukacyjne

Dołącz do nas

Stowarzyszenie Odra-Niemen jest obecne w 8 regionach Polski i mamy swoich przedstawicieli we Lwowie. Wszędzie czekamy na wolontariuszy, zapraszamy do wspólnych projektów, do aktywności, do kontaktu z nami. 

Oddział główny

Pozostałe oddziały

  Imię i nazwisko* :

  Adres email* :

  Numer telefonu*:

  Region działania*:

  Grupa wiekowa*:

  Status*:

  Umiejętności, którymi możesz nas wspomóc:

  Prawo jazdy kat.BKsięgowośćInformatykaZnajmość programów graficznych/filmowychInne: jakie?

  Wybierz hobby które chcesz u nas rozwijać:

  FotografiaHistoriaWspółpraca z kombatantamiFilmowaniePodróżeObsługa social mediówArtystyczne/ aktorskie, muzyczneRekonstrukcja historycznaRealizowanie autorskich projektówInne: jakie?

  Finansowanie projektu

  Strona powstała w ramach projektu “Centrum działań PONAD PODZIAŁAMIA” To 3-letni projekt realizowany w latach 2021-2023. Finansowanie projektu pochodzi ze środków NIW-CRSO z Programu NOWE FIO 2021-2030 oraz ze środków własnych Stowarzyszenia Odra-Niemen. 

  WITRYNA PROJEKTU – LINK DO STRONY.

  Przez 3 lata budujemy nowoczesne i pomocne miejsce szerokiej współpracy środowiskowej. Centrum ma służyć innym podmiotom społecznym i wolontariuszom przez lata i realizuje oraz kreuje wiele akcji regionalnych, krajowych i międzynarodowych. OFERTA DLA WOLONTARIUSZY to jeden z 3 dużych obszarów projektowych. 

  Skip to content