Ponad Podziałami – IV część działań

Od 2021 roku Stowarzyszenie Odra-Niemen realizuje projekt „Centrum działań PONAD PODZIAŁAMI” /STRONA  PROJEKTU – KLIKNIJ/ i przez 3 lata budujemy nowoczesne i pomocne miejsce szerokiej współpracy środowiskowej. Centrum ma służyć innym podmiotom społecznym i wolontariuszom przez lata i realizuje oraz kreuje wiele akcji regionalnych, krajowych i międzynarodowych.

Poniżej prezentujemy kolejną CZĘŚĆ OFERTY WYDARZEŃ SPOŁECZNYCH realizowanych w IV kwartale 2022 roku.

Spotkania dla wolontariuszy i organizacji

We wrocławskiej siedzibie  Stowarzyszenia Odra-Niemen, odbyło się w ostatnim kwartale spotkanie, warsztat dla młodych osób. Do współpracy z naszą organizacją włączyła się grupa polskich studentów z Białorusi, ucząca się na wrocławskich uczelniach. Przeprowadzono dla nich zajęcia na temat działania w ngo, na temat akcji społecznych prowadzonych przez nasze środowisko. Odbył się też warsztat prowadzony on line przez specjalistę z Gdańska. Temat zajęć było zagadnienia promocji działań społecznych w social mediach, wystąpienia publiczne, komunikacja językowa. 

Klub dyskusyjny

Zapraszamy cyklicznie do wrocławskiej siedziby Stowarzyszenia Odra-Niemen, na rożne wydarzenia tematyczne. W IV kwartale 2022 roku zrealizowaliśmy  5 wydarzeń.

W grudniu w Polanicy, na Dolnym Śląsku odbyła się międzypokoleniowa debata nt. II Wojny Światowej.  Głównym bohaterem spotkania był świadek historii, kpt. Stanisław Wołczaski – Powstaniec Warszawski, od 1946 roku mieszkaniec Wrocławia. Razem z nim byli inni weterani, którzy włączyli się w dyskusję z młodym pokoleniem. 

Kolejne 4 spotkania tematyczne odbyły się w siedzibie Odra-Niemen. W listopadzie mieliśmy wyjątkowe wydarzenia dyskusyjne. Przeszło ono nasze najśmielsze oczekiwania. Gościliśmy Jakuba Czerwińskiego,  młodego historyka, youtubera prowadzącego swój kanał “Irytujący historyk”. Nasza siedziba pękała w szwach. Uczestnicy spotkania przyjechali z całego regionu. To był czas na dyskusję o historii, ale też o nowych mediach. 

W ostatnim kwartale 2022 roku zorganizowaliśmy 3 spotkania z cyklu “Podróże z misją”. W 222 roku odbyły się 2 ważne wyjazdy, do nowych miejsc i chcieliśmy je pokazać.

1/O Gruzji i polskich śladach i 2/Wyprawa delegacji Odra-Niemen do Chicago 

3/ O Polakach z Zaolzia – prowadził to spotkanie nasz gość, dr Józef Szymeczek, z Uniwersytetu Ostrawskiego, Polak z Zaolzia. Przyjechał na spotkanie z grupą młodych Polaków z organizacji polonijnej Olza-Pro. Na Zaolziu bywamy jako grupa często, teraz gospodarzami było Stowarzyszenie Odra-Niemen.

Finansowanie

Wydarzenia realizowane w ramach projektu “Centrum działań PONAD PODZIAŁAMI”. Finansowanie projektu pochodzi ze środków NIW-CRSO z Programu NOWE FIO 2021-2030 oraz ze środków własnych Stowarzyszenia Odra-Niemen. 

Skip to content