Rodacy Bohaterom Wielkanoc

Za nami pierwsze trzy wyjazdy w ramach Wielkanocnej edycji akcji Rodacy Bohaterom:

  • Jako pierwsi w trasę ruszyli członkowie Oddziału Mazowieckiego, wraz z Oddziałem Podkarpackim. Ich celem byli Polacy w Rumunii i siostry z Fundacji Sióstr Św. Dominika, działającej na Ukrainie. 70 paczek trafiło do naszych rodaków w Suczawie, Pleszy i Nowym Sołońcu, do sióstr pomagających na Ukrainie przekazano 84 paczki. Logistykę wyjazdu wspierała Polska Fundacja Narodowa.
  • Następnie grupa harcerzy z ZHR Wodzisław Śląski, którzy współpracują z nami od lat, wyruszyła na Litwę. Odwiedzili między innymi Ejszyski, gdzie w Domu Polskim zostawili 40 paczek, 10 szt. przekazali dla Polaków w Wilkiszkach. Udało się także wesprzeć dużą grupę Polaków z Białorusi, którzy byli zmuszeni opuścić swoje domy i uciekać do Polski.
  • W marcu odbył się także wyjazd paczkowy na Ukrainę. Oddział Podkarpacki ze wsparciem Oddziału Mazowieckiego wysłał dwa busy pełne darów, otrzymanych dzięki wsparciu firmy Rolls-Royce Germany. Paczki trafiły m.in. do Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa w Brzuchowicach k. Lwowa i do naszego lwowskiego oddziału, Centrum Polskiej Kultury Odra-Niemen-Dniestr, który rozdysponował dary do najbardziej potrzebujących. Udało się także przywieźć nowy generator, który trafił do przedszkola działającego przy Muzeum Zoologicznym im. Benedykta Dybowskiego we Lwowie. Logistykę akcji wsparła firma McBraida Polska.
Mazowsze i Podkarpacie
Skip to content