Rodacy Bohaterom podsumowanie

Dobiega końca Bożonarodzeniowa edycja akcji paczkowej. Oficjalnie wystartowaliśmy 15 października, jednak pierwszy wyjazd wyruszył na Ukrainę już we wrześniu.
 
Do tej pory udało nam się zrealizować 17 wyjazdów na Kresy Wschodnie: 
 
– 8 na Ukrainę, woziliśmy produkty m.in. do Łanowic, Brzuchowic, Glinian, a także do naszego lwowskiego oddziału, który rozprowadzał dary wg potrzeb;
– 9 na Litwę i Łotwę, gdzie trafiło niemal 2 200 paczek. Udało się dotrzeć do wielu placówek edukacyjnych, środowisk kombatanckich, sybirackich, parafii, czy domów opieki, a także do odbiorców indywidualnych.
 
Łącznie na Kresy trafiło ponad 41,5 ton produktów spożywczych, chemii gospodarczej oraz innych darów, wskazanych jako zapotrzebowanie w danych miejscach.
 

Mimo skomplikowanej sytuacji nie zapominamy o rodakach z Białorusi, jednym z działań podejmowanych na ich rzecz jest wsparcie tych, którzy w wyniku działań władz musieli uciec do Polski. Oczywiście jesteśmy w stałym kontakcie ze środowiskami, które pozostały w kraju.

Cały czas również organizujemy zbiórki przez nasz sklep charytatywny, gdzie można zakupić cegiełki na wsparcie dla naszych przyjaciół i represjonowanych Polaków na Białorusi.

Skip to content