72. rocznica śmierci Witolda Pileckiego

PAMIĘTAJMY O PILECKIM!

#DniZRomtmistrzemPileckim

Witold Pilecki – Bohater niezwyciężony

Dzisiaj pamięć o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim zdaje się być niemal powszechna. Szkoły, pomniki, ulice, skwery, wykłady, spotkania, wystawy. Cały czas dba o to rodzina: córka Zofia i syn Andrzej, czy prawnuk Krzysztof.

Witold Pilecki także dla naszego środowiska jest wielkim autorytetem w każdym z obszarów: patriotycznym, społecznym, edukacyjnym, rodzinnym, duchowym. Pamięć o Nim to ważna część naszej statutowej działalności. 

Warto, by każdy z nas dbał o pamięć o Rotmistrzu w jeszcze jeden sposób – starając się Go naśladować. Jego miłość do Ojczyzny, poszanowanie do życia i wartości drugiego człowieka, umiłowanie i szacunek do przyrody, zwierząt, prawdomówność. Niezwykle ważna w jego życiu była wiara. To były wartości, które cenił ponad wszystko.

 

Jak co roku od 13-25 maja, od daty urodzin po datę śmierci, przypominamy o Witoldzie Pileckim. W tym roku plan wydarzeń był następujący⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒

Wrocławski Gość Niedzielny to stały partner medialny naszych wydarzeń. Są zawsze z nami i pięknie promują postać Witolda Pileckiego. Dziękujemy za medialne wsparcie edukacyjnych i patriotycznych wydarzeń Stowarzyszenia Odra-Niemen.

72. rocznica śmierci Witolda Pileckiego – artykuł 

Fragmenty “Raportu” codziennie czytali osoby z różnych środowisk, z całej Polski, ale tez  z Litwy, Ukrainy. Przez internet łączyliśmy się ponad podziałami wokół Pileckiego. 

Od kilku lat naszą tradycją jest ułożenie symbolicznego znaku ze zniczy i promocja tego wydarzenia, dla Niezłomnego Bohatera. 

Przeprowadziliśmy internetowy konkurs na temat życia i działalności Witolda Pileckiego.

Codziennie o godzinie 10.00 rano, od 13-25.05.2020 pokazywaliśmy kolejne etapy życia Bohatera Niezwyciężonego. Zebrane materiały są widoczne na osobnej podstronie poświęconej Witoldowi Pileckiemu

25 maja 2020, o godzinie 21.30 pod Pomnikiem Witolda Pileckiego we Wrocławiu odbyło się spotkanie.

Postawiono znicze, został odczytany ostatni fragment Raportu Pileckiego przez Eugeniusza Gosiewskiego, Wiceprezesa Stowarzyszenia Odra-Niemen. Wspólnie ze spontanicznie przybyłymi Wrocławianami, delegacją IPN Wrocław,  odmówiliśmy modlitwę, Prezes Wrocławskiego IPN włączył się w wydarzenie ze swoim przekazem historycznym. 

Dziękujemy za obecność na tym spotkaniu, zarówno przy pomniku jak i za pośrednictwem internetu, dzięki któremu to skromne spotkanie obejrzało ponad 1000 osób. 

Skip to content