Zdrowie Bohaterom

Stowarzyszenie Odra-Niemen zostało partnerem projektu dla kombatantów “Zdrowie Bohaterom”. To kampania prospołeczna, która realizowana jest na terenie województwa dolnośląskiego i województwa zachodniopomorskiego. Organizatorem kampanii jest Stowarzyszenie Inicjatywa Historyczna w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Odra Niemen i Polską Grupą Uzdrowisk sp. z o.o.To cykl wyjazdów zdrowotnych dla kombatantów do uzdrowisk.

Jak łatwo się domyśleć nasze stowarzyszenie zajmuje się wszelkimi sprawami związanymi z weteranami. Zapraszamy ich do udziału, zapewniamy opiekę w czasie podróży na miejsce i podczas całego pobytu. Jak zawsze jesteśmy z bohaterami naszej wolności.

Dzisiaj kończy się tydzień pobytu pierwszej grupy. Udało nam się zaprosić grupę kombatantów z regionu na czele z Panią Wanda Kiałką, uczestniczką operacji „Ostra Brama”, łączniczka i sanitariuszka, łagierniczka. Jest także Eugeniusz Siemaszko z Bydgoszczy, Żołnierz Wyklęty, z wyrokiem kary śmierci w czasach stalinowskich, a także Lidia Lwow-Eberle, sanitariuszka w oddziale Łupaszki. Zacna grupa 16 osób korzystała w Polanicy Zdrój z leczenia i możliwości spotkań z Rodakami.
https://zdrowie-bohaterom.pl/

Sztafeta pokoleń

 

Obraz może zawierać: na zewnątrz i tekst
Obraz może zawierać: 5 osób, ludzie siedzą, ludzie jedzą, tabela, jedzenie i w budynku  Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie siedzą  Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą, ludzie jedzą i tabela

Film Krzysztofa Kunerta o Pani Wandzie Kiałce. 

Skip to content