Oferta dla organizacji pozarządowych

Stowarzyszenie Odra-Niemen w trakcie wielu lat działań /aktywne początki to 2009 rok/ nabył wiele praktycznych umiejętności, budując od zera organizację pozarządową. Od początku współpracujemy z innymi środowiskami, pomagając sobie wspierając się. Dzięki akcji RODACY-BOHATEROM, powstało 8 Oddziałów Odry-Niemen, wiele nieformalnych koalicji, zbudowana została Federacja Patriotyczna.

W trakcie wielu wspólnych projektów, olbrzymiej ilości spotkań, dyskusji wybrzmiewały problemy środowiska pozarządowego. Stowarzyszenie Odra-Niemen jako lider środowiska skupionego wokół akcji Rodacy-Bohaterom, jako największy podmiot w tej grupie i mający spore własne  doświadczenie, zaprezentowało w konkursie dotacyjnym projekt odpowiadający na wiele potrzeb organizacji, grup nieformalnych.

Z NIW-CRSO z Programu NOWEFIO otrzymaliśmy dotacje na realizację 3-letniego projektu “Centrum Aktywności Międzypokoleniowej i Wolontariatu”. Zebraliśmy w jedno miejsce nasze doświadczenia, a dotacja daje szansę na stworzenie aktywnego miejsca i narzędzi do profesjonalnego rozwoju współpracy międzyśrodowiskowej.

W ramach projektu jednym z obszarów działań jest stworzenie kompleksowej oferty dla organizacji pozarządowych. Zapraszamy do zapoznania się z OFERTĄ i do współpracy.

Co oferujemy w ramach współpracy?

Projekt koordynuje Zarząd Główny Stowarzyszenia Odra-Niemen, który po 10 latach działalności uzyskał z zasobu miejskiego lokal mieszczący się w samym centrum Wrocławia.  To główna siedziba całego środowiska Odra-Niemen i tu realizowane są w większości elementy projektu. Jesteśmy jednak mobilnym podmiotem i oferujemy współpracę na szczeblu regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Wsparcie działań jest także ze strony Oddziałów Stowarzyszenia Odra-Niemen.

Wsparcie organizacyjne

BEZPŁATNE UDOSTĘPNIANIE SAL – dla środowisk społecznych do prezentacji swych działań, spotkań, zajęć, innych potrzebnych aktywności

Dysponujemy przestronnym biurem w centrum Wrocławia /5 minut od Rynku/ o powierzchni 300m2. Dla organizacji pozarządowych, grup nieformalnych przeznaczamy salę konferencyjną wyposażoną w rzutnik, ekran /sala na 40 osób/, 2 sale warsztatowe na spotkania do 10 osób oraz Salonik Kresowy na spotkania w małym gronie. W trakcie korzystania z pomieszczeń do dyspozycji jest zaplecze kuchenne, sprzęt biurowy.

BEZPŁATNA PROMOCJA DZIAŁAŃ środowisk społecznych poprzez media Odry-Niemen

Wydajemy kwartalnik „Odra-Niemen Ponad Granicami” (nakład 5000), w którym można zamieścić swoją reklamę, napisać artykuł promujący społeczną aktywność swojego środowiska. Na głównej stronie portalu internetowego odraniemen.org  zamieszczamy baner reklamowy organizacji. Na fanpage OdraNiemen mamy ponad 10 000 polubień, 11 000 obserwujących i spore zasięgi postów /min. 1000 odbiorców, max. ponad 30 000/. Chętnie zamieszczamy tutaj  ogłoszenia, ważne wydarzenia innych organizacji.

PATRONAT ODRY-NIEMEN  nad wydarzeniami społecznymi innych środowisk.

Zapewniamy wsparcie merytoryczne i rzeczowe w czasie wydarzeń. W ramach konkursów organizowanych przez inne organizacje oferujemy nagrody dla laureatów /udział w edukacyjnych wyprawach krajowych i zagranicznych, pakiet edukacyjny, box z profesjonalnie nagranymi warsztatami filmowymi, książki o tematyce historycznej, gadżety patriotyczne, gry edukacyjne, nasze wydawnictwa/. 

BEZPŁATNE UŻYCZENIE WYSTAWY „Rodacy-Bohaterom” dla środowisk społecznych jako forma promocji wolontariatu i aktywności społecznej.

Na indywidualne zgłoszenia środowiska przekazujemy wystawę /wewnętrzną/ na okres od tygodnia do 1 miesiąca. Organizujemy także dla chętnych spotkanie w środowisku lokalnym, z multimedialną prezentacją o działaniach naszej organizacji, jak dobre praktyki.

Wsparcie merytoryczne

MATERIAŁY DO POBRANIA

Stworzyliśmy zestaw 4 broszury, które w przystępny sposób informują o ważnych zagadnieniach dla środowisk społecznych. Wystarczy kliknąć na zdjęcia, a otworzy się materiał w pdf. Zapraszamy do lektury.

BEZPŁATNE DORADZTWO 

Prowadzimy wsparcie i kierujemy naszą pomoc w oparciu o zdobyte przez lata doświadczenia. Pokazujemy praktyczne rozwiązania, pomysły i dzielimy się naszą wiedzą i kontaktami. Poniżej na stronie znajduje się formularz zgłoszeń indywidualnych problemów, potrzeb i zapytań – prosimy pisać lub dzwonić do naszej wrocławskiej siedziby. 

Stworzyliśmy także  4 podcasty doradcze na temat najważniejszych obszarów związanych z III Sektorem.  

Zapraszamy do kontaktu z nami

W każdej  z wyżej przedstawionych spraw, czy innych związanych ze współpracą, zapraszamy do przesłania zapytania. Zespół Stowarzyszenia Odra-Niemen pozdrawia Was serdecznie i zaprasza do kontaktu. 

  Nazwisko:
  Imię:
  Nr telefonu:
  E-mail:
  Odpowiemy jak najszybciej

  Zapraszamy do kontaktu z nami także poprzez APLIKACĘ. 

  Finansowanie projektu

  Finansowanie działań ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu NOWEFIO. 

  Skip to content