Oferta dla organizacji pozarządowych

Stowarzyszenie Odra-Niemen w trakcie wielu lat działań /aktywne początki to 2009 rok/ nabył  praktycznych umiejętności, budując od zera organizację pozarządową. Od początku współpracujemy z innymi środowiskami, nawzajem się wspierając. Dzięki akcji RODACY-BOHATEROM, powstało 8 Oddziałów Odry-Niemen, wiele nieformalnych koalicji, zbudowana została Federacja Patriotyczna.

W trakcie realizacji wspólnych projektów, olbrzymiej ilości spotkań, dyskusji wybrzmiewały problemy środowiska pozarządowego. Stowarzyszenie Odra-Niemen mający spore własne  doświadczenie praktyczne, postanowiło  stworzyć aktywne miejsce i narzędzia do profesjonalnego rozwoju współpracy międzyśrodowiskowej.  Powstała  kompleksowa oferta dla organizacji pozarządowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą OFERTĄ i zapraszamy do współpracy.

Co oferujemy w ramach współpracy?

Projekt koordynuje Zarząd Główny Stowarzyszenia Odra-Niemen, który po 10 latach działalności uzyskał z zasobu miejskiego lokal mieszczący się w samym centrum Wrocławia.  To główna siedziba całego środowiska Odra-Niemen i tu realizowane są w większości elementy projektu. Jesteśmy jednak mobilnym podmiotem i oferujemy współpracę na szczeblu regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Wsparcie działań jest także ze strony Oddziałów Stowarzyszenia Odra-Niemen.

Wsparcie organizacyjne

BEZPŁATNE UDOSTĘPNIANIE SAL – dla środowisk społecznych do prezentacji swych działań, spotkań, zajęć, innych potrzebnych aktywności

Dysponujemy przestronnym biurem w centrum Wrocławia /5 minut od Rynku/ o powierzchni 300m2. Dla organizacji pozarządowych, grup nieformalnych przeznaczamy salę konferencyjną wyposażoną w rzutnik, ekran /sala na 40 osób/, 2 sale warsztatowe na spotkania do 10 osób oraz Salonik Kresowy na spotkania w małym gronie. W trakcie korzystania z pomieszczeń do dyspozycji jest zaplecze kuchenne, sprzęt biurowy.

BEZPŁATNA PROMOCJA DZIAŁAŃ środowisk społecznych poprzez media Odry-Niemen

Wydajemy kwartalnik „Odra-Niemen Ponad Granicami” (nakład 5000), w którym można zamieścić swoją reklamę, napisać artykuł promujący społeczną aktywność swojego środowiska. Na głównej stronie portalu internetowego odraniemen.org  zamieszczamy baner reklamowy organizacji. Na fanpage OdraNiemen mamy ponad 11 000 polubień i spore zasięgi postów /min. 1000 odbiorców, max. ponad 30 000/. Chętnie zamieszczamy tutaj  ogłoszenia, ważne wydarzenia innych organizacji.

PATRONAT ODRY-NIEMEN  nad wydarzeniami społecznymi innych środowisk.

Zapewniamy wsparcie merytoryczne i rzeczowe w czasie wydarzeń. W ramach konkursów organizowanych przez inne organizacje oferujemy nagrody dla laureatów /udział w edukacyjnych wyprawach krajowych i zagranicznych, pakiet edukacyjny, box z profesjonalnie nagranymi warsztatami filmowymi, książki o tematyce historycznej, gadżety patriotyczne, gry edukacyjne, nasze wydawnictwa/. 

BEZPŁATNE UŻYCZENIE WYSTAWY „Rodacy-Bohaterom” dla środowisk społecznych jako forma promocji wolontariatu i aktywności społecznej.

Na indywidualne zgłoszenia środowiska przekazujemy wystawę /wewnętrzną/ na okres od tygodnia do 1 miesiąca. Organizujemy także dla chętnych spotkanie w środowisku lokalnym, z multimedialną prezentacją o działaniach naszej organizacji, jak dobre praktyki.

Wsparcie merytoryczne

MATERIAŁY DO POBRANIA

Stworzyliśmy zestaw 4 broszury, które w przystępny sposób informują o ważnych zagadnieniach dla środowisk społecznych. Do pobrania jest także teka edukacyjna,  pomocna przy realizacji różnych wydarzeniach historycznych.  Wystarczy kliknąć na zdjęcia, a otworzy się materiał do pobrania. 

BEZPŁATNE SZKOLENIA

Organizujemy praktyczne warsztaty w wersji on line, lub w naszej siedzibie na temat pisania wniosków, realizacji projektów i ich rozliczania. Prowadzimy także zajęcia medialne, filmowe, interpersonalne.

BEZPŁATNE DORADZTWO 

Prowadzimy wsparcie i kierujemy naszą pomoc w oparciu o zdobyte przez lata doświadczenia. Pokazujemy praktyczne rozwiązania, pomysły i dzielimy się naszą wiedzą i kontaktami. Poniżej na stronie znajduje się formularz zgłoszeń indywidualnych problemów, potrzeb i zapytań – prosimy pisać lub dzwonić do naszej wrocławskiej siedziby. 

Stworzyliśmy także  4 podcasty doradcze na temat najważniejszych obszarów związanych z III Sektorem.  

Regranting - konkurs małych grantów

Od kilku lat pozyskujemy środki na realizację konkursów nazywanych regrantingiem. Jesteśmy Operatorem, koordynatorem konkursów projektowych adresowanych do  mniejszych organizacji i grup nieformalnych. W ramach tych działań pomagamy podmiotom społecznym przy składaniu wniosków, oferujemy merytoryczną opiekę podczas trwania zadania, organizujemy szkolenia, spotkania środowiskowe. Zainteresowanych tym obszarem współpracy zachęcamy do korzystania z informacji zawartych na stronie związanej z tym tematem REGRANTING – SPRAWDŹ 

Finansowanie projektu

Strona powstała w ramach projektu “Centrum aktywności PONAD PODZIAŁAMIA”. To 3-letni projekt realizowany w latach 2021-2023, finansowany ze środków NIW-CRSO z Programu NOWE FIO 2021-2030. Przez 3 lata budujemy nowoczesne i pomocne miejsce szerokiej współpracy środowiskowej. Centrum ma służyć innym podmiotom społecznym i wolontariuszom przez lata i realizuje oraz kreuje wiele akcji regionalnych, krajowych i międzynarodowych. OFERTA DLA ORGANIZACJI  to jeden z 3 dużych obszarów projektowych. WITRYNA PROJEKTU – LINK DO STRONY.

Skip to content