Kwartalnik Stowarzyszenia Odry-Niemen

Pierwszy numer naszego kwartalnika "Odra-Niemen Ponad granicami"

Opis projektu

Kwartalnik to projekt, o którym od dawna marzyliśmy.  Własna publikacja ma być  uzupełnieniem i prestiżowym świadectwem naszych działań, spotkań z Polakami mieszkającymi poza granicami Polski.

Od września 2020 budujemy własne pozarządowe media o Polonii i Polakach poza granicami Polski, o polskiej historii, jej bohaterach i skomplikowanych losach naszych Rodaków. Interesują nas międzypokoleniowe relacje, działania  ponad granicami, ponad podziałami, szukanie wspólnych doświadczeń, tożsamościowych korzeni.

Wzmocnienie  kwartalnika to budowa Podcastów Odry-Niemen, które podejmują podobną tematykę. 

Pragniemy także wykorzystywać medium do promocji polonijnych środowisk i podmiotów działających na ich rzecz.

Od 2021 roku rozwój Kwartalnika wpisany jest w szersze zadanie “Ponad granicami. Media na Wschodzie i Zachodzie” i związany ze współpracą z polonijnym portalem BRITISH POLES – KLIKNIJ I ZOBACZ 

Kwartalnik

KLIKNIJ NA BANER I PRZEJDŹ NA STRONĘ PROJEKTU

Kwartalnik promuje  wolontariat i zadania z obszaru edukacji historycznej, pokazuje sukcesy i działania Polaków mieszkających poza Polską oraz łączy środowiska ponad podziałami i ponad granicami. Zapraszamy do współpracy. 

Fotoreportaż z działań

Wydarzenia, podczas których rozdawano kwartalniki - 2022 rok

Wydarzenia, podczas których rozdawano kwartalniki - 2021 rok

Wydarzenia, podczas których rozdawano kwartalniki - 2020 rok

Współpraca przy kwartalniku "Odra-Niemen Ponad Granicami"

Wierzymy mocno, że nasze wydawnictwo na trwale wpiszą się w historię Stowarzyszenia Odra-Niemen i będą przez lata budowały polską wspólnotę ponad granicami.

Nowe medium pozwoli zrealizować autorski projekt i wzmocnić środowiskowy przekaz. Kwartalnik będzie wydawany w formie papierowej i internetowej. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy przy budowie nowych mediów.

Bolesław Bezeg Redaktor Naczelny

b.bezeg@odraniemen.org

Emil Majchrzak Sekretarz Redakcji

b.bezeg@odraniemen.org

Eugeniusz Gosiewski Koordynator projektu

i.gosiewska@odraniemen.org

Zapraszamy do zamieszczania swoich tekstów, przesyłania tematów, którymi powinniśmy się zainteresować. Można przesyłać reklamy swoich działań społecznych, edukacyjnych, kulturowych, biznesowych prowadzonych w krajach zamieszkania 

Kwartalnik “Ponad Granicami” można zamawiać. Jesteśmy też do dyspozycji we wszelkich sprawach organizacyjnych i logistycznych. Czekamy też na uwagi do kwartalnika.

Zapraszamy do kontaktu. 

Partnerzy projektu

Projekt w latach 2020-2021 jest realizowany dzięki dotacji z Narodowego Instytutu Wolności, z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich, Priorytet 3.

Projekt w latach 2021-2022 jest realizowany dzięki dotacji z Kancelarii Prezes Rady Ministrów, z Programu Pomoc Polonii i Polakom za granicą. Wsparcie kwartalnika włączone jest w szersze zadanie “Ponad granicami. Media na Wschodzie i Zachodzie” i związane jest ze współpracą z polonijnym portalem BRITISH POLES 

Skip to content