Kwartalnik Stowarzyszenia Odry-Niemen

Pierwszy numer naszego kwartalnika "Odra-Niemen Ponad granicami"

Opis projektu

Kwartalnik to projekt, o którym od dawna marzyliśmy.  Własna publikacja ma być  uzupełnieniem i prestiżowym świadectwem naszych działań, spotkań z Polakami mieszkającymi poza granicami Polski.

Od września 2020 budujemy własne pozarządowe media o Polonii i Polakach poza granicami Polski, o polskiej historii, jej bohaterach i skomplikowanych losach naszych Rodaków. Interesują nas międzypokoleniowe relacje, działania  ponad granicami, ponad podziałami, szukanie wspólnych doświadczeń, tożsamościowych korzeni.

Pragniemy także wykorzystywać medium do promocji polonijnych środowisk i podmiotów działających na ich rzecz.

Numer 1/2020 Grudzień

W numerze: wywiad z płk Weroniką Sebastianowicz z Białorusi, 10 lat Stowarzyszenia Odra-Niemen, nasza akcja Rodacy Bohaterom , Zaduszki Kresowe i inne aktualności z kraju i ze świata - WERSJA PDF DO POBRANIA

Numer 2/2021 Marzec

W numerze: wspomnienie o śp. płk Lidii Lwow i nawiązania do Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jak zwykle nasze aktualności z kraju i ze świata - WERSJA PDF DO POBRANIA

Numer 3/2021 Czerwiec

W numerze m.in.: rocznicowe wydarzenia Poznań'56, artykuły związane z Białorusią, bohater Leon Suszyński, Retro Liga. Są także bieżące aktualności z kraju i ze świata - WERSJA PDF DO POBRANIA

Poprzez kwartalnik chcemy promować wolontariat i edukację historyczną realizowane  poprzez  nowoczesne metody i narzędzia.  Pragniemy pokazywać sukcesy i działania Polaków mieszkających poza Polską oraz łączyć środowiska ponad podziałami i ponad granicami.

Działania w 2021 roku związane ze stworzeniem nowego kwartalnika “Odra-Niemen Ponad Granicami”  

Fotoreportaż z działań

Współpraca przy kwartalniku "Odra-Niemen Ponad Granicami"

Wierzymy mocno, że nasze wydawnictwo na trwale wpiszą się w historię Stowarzyszenia Odra-Niemen i będą przez lata budowały polską wspólnotę ponad granicami.

Nowe medium pozwoli zrealizować autorski projekt i wzmocnić środowiskowy przekaz. Kwartalnik będzie wydawany w formie papierowej i internetowej. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy przy budowie nowych mediów.

Bolesław Bezeg Redaktor Naczelny

b.bezeg@odraniemen.org

Emil Majchrzak Sekretarz Redakcji

b.bezeg@odraniemen.org

Eugeniusz Gosiewski Koordynator projektu

i.gosiewska@odraniemen.org

Zapraszamy do zamieszczania swoich tekstów, przesyłania tematów, którymi powinniśmy się zainteresować. Można przesyłać reklamy swoich działań społecznych, edukacyjnych, kulturowych, biznesowych prowadzonych w krajach zamieszkania 

Kwartalnik “Ponad Granicami” można zamawiać. Jesteśmy też do dyspozycji we wszelkich sprawach organizacyjnych i logistycznych. Czekamy też na uwagi do kwartalnika.

Zapraszamy do kontaktu. 

Partnerzy projektu

Projekt w latach 2020-2021 jest realizowany dzięki dotacji z Narodowego Instytutu Wolności, z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich, Priorytet 3.
Skip to content