Sklep charytatywny

Ważna Wiadomość!
Zwracamy się do wszystkich przyjaciół stowarzyszenia oraz wszystkich osób które uznają działania Odra-Niemen za ważne i bliskie ich sercu.
Jak wiecie od ponad 10 lat realizujemy naszą misję. Część z naszych projektów finansowana jest w ramach rozstrzygnięć konkursów dla organizacji pozarządowych. Jednak wiele z naszych akcji to autorskie projekty które nie byłyby możliwe bez Waszej pomocy i zaangażowania. Akcja Rodacy Bohaterom jest świetnym tego przykładem oraz dowodem na to jak pomaganie może jednoczyć ludzi. Zebraliśmy i przewieźliśmy w ciągu ostatniej dekady 33000 tysiące paczek pamięci.
Dziś nasze stowarzyszenie liczy 8 oddziałów w Polsce i jeden we Lwowie, zrzesza prawie 400 członków i setki wolontariuszy.
Przemierzyliśmy milion kilometrów by spotkać się z naszymi rodakami w różnych zakątkach świata. Na naszej drodze spotkaliśmy dziesiątki cudownych ludzi i wspólnot którym przyświecają podobne wartości. Ludzi którzy pragną kultywować i promować naszą piękną polską tradycję gdziekolwiek los ich zesłał. Szczególnie bliskie naszemu sercu są Kresy Wschodnie, gdzie często sytuacja jest trudna i gdzie jest najwięcej potrzeb niesienia pomocy.
Niestety fundusze które otrzymujemy w ramach konkursów dla NGO pokrywaj tylko niewielki fragment morza potrzeb i to organizatorzy decydują na jakie projekty i na co możemy przeznaczyć fundusze. A co z tymi których nie uda się objąć wsparciem z projektu. Staramy się pomóc wszystkim i robimy co możemy aby każdy otrzymał jakiekolwiek wsparcie. Nie od dziś wiadomo, że w grupie siła więc wychodzimy do wszystkich osób które nam kibicują i czują chęć niesienia pomocy z prośbą o wsparcie.
Aby ułatwić Wam możliwości wsparcia naszych inicjatyw na portalu Patronite.pl otworzyliśmy nasz profil oraz uruchomiliśmy sklep charytatywny, gdzie możecie przeznaczać donacje na wybrany przez Was cel.
Jak to działa?
Serwis Patronite umożliwia przeznaczanie miesięcznych wpłat zaczynając od progu pięciu złotych które będą przeznaczane na naszą sztandarową akcję Rodacy-Bohaterom.
Za otrzymywane środki będziemy kupować i dostarczać paczki naszym potrzebującym rodakom za wschodniej granicy oraz kombatantom, aby wyrazić w ten sposób pamięć o nich.
Natomiast nasz sklep charytatywny odraniemen.org/sklep został stworzony dla tych którzy chcieliby podzielić się z naszymi podopiecznymi jednorazową donacją samodzielnie decydując
na co przeznaczona zostanie donacja. Mamy do wyboru kilkanaście kart podarunkowych za które min. będziemy mogli zrealizować różne nasze oddolne inicjatywy.
W naszym sklepie charytatywnym możesz zakupić posiłek dla kombatanta, możesz zafundować polskim bohaterom pobyt w sanatorium, możesz przeznaczyć donację na zakup paczki pamięci,
pomocy humanitarnej dla uchodźców oraz rodzin pozostałych na Ukrainie dotkniętych wojną, artykułów szkolnych dla dzieci z polskich szkół na Litwie,
możesz przeznaczyć środki na renowację cmentarza lub zafundować dzieciom wyjazd edukacyjny na kresy wschodnie.
Na koniec z góry chcielibyśmy podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy postanowią wesprzeć nasze inicjatywy. Zapewniamy Was, że każda złotówka przeznaczona na działania naszego stowarzyszenia to pieniądze przeznaczone na szczytny cel.

Wydarzenie zostało zakończone.

SKLEP CHARYTATYWNY
Pomagaj i pamiętaj
SKLEP CHARYTATYWNY
Pomagaj i pamiętaj
Skip to content