Podcasty Odry-Niemen

Listopadowe podcasty Odry-Niemen to spotkania z historią – Wołyń, Polonia w przedwojennym Breslau czy Operacja Polska NKWD. Zapraszamy do słuchania. 

Odcinki listopadowe

Zapraszamy do rozmowy z Reginą Awtoniuk, od lat zajmującą się miejscami pamięci na Wołyniu. Porozmawiamy o jej korzeniach, współpracy ze Strażą Graniczną, zaangażowaniu młodzieży w ważne sprawy i wielu innych, ciekawych sprawach.
 
 

Zapraszamy na autorską serię o historii z akcentami kresowymi, prowadzoną przez Przemysława Mandelę i Krzysztofa Koniecznego, w ramach Podcastów Odry-Niemen. W tym odcinku Panowie podjęli temat “Operacji polskiej NKWD”, przeprowadzonej w latach 1937-38 r.

Czy jest ona obecna w świadomości historycznej Polaków?
Jak wyglądała sama operacja i jakie były jej przyczyny?
Co zrobił rząd II Rzeczypospolitej, czy w ogóle miał świadomość, co dzieje się z Polakami za wschodnią granicą?

Kolejny z naszych podcastów już gotowy do odsłuchu! Tym razem przeniesiemy się do Breslau w czasie II wojny światowej, Grażyna Piotrowicz opowie nam o działającej wtedy polskiej grupie konspiracyjnej “Olimp”.

Skąd wzięli się Polacy w mieście nienależącym od setek lat do Polski? Co robili, by zaszkodzić Niemcom? Skąd nietypowa nazwa grupy konspiratorów? Zachęcamy od odsłuchania!

Uruchomiliśmy nasz kanał na Spotify, Google Podcasts gdzie można odsłuchać podcasty realizowane przez Stowarzyszenie Odra-Niemen. Podcasty są także na na naszym kanale na YouTube. Tematyka podcastów: HISTORIA PODRÓŻE KRESY KOMBATANCI WSPOMNIENIA WOLONTARIAT 

Serdecznie zapraszamy do słuchania i śledzenia naszych podcastów.  Strona projektu – KLIKNIJ TUTAJ

Projekt realizowany w latach 2020-2021 dzięki dotacji z Narodowego Instytutu Wolności, z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich, Priorytet 3.
Skip to content