Ponad Podziałami – III część działań

Od 2021 roku Stowarzyszenie Odra-Niemen realizuje projekt „Centrum działań PONAD PODZIAŁAMI” /STRONA  PROJEKTU – KLIKNIJ/ i przez 3 lata budujemy nowoczesne i pomocne miejsce szerokiej współpracy środowiskowej. Centrum ma służyć innym podmiotom społecznym i wolontariuszom przez lata i realizuje oraz kreuje wiele akcji regionalnych, krajowych i międzynarodowych.

Poniżej prezentujemy OFERTĘ WYDARZEŃ SPOŁECZNYCH realizowanych w III kwartale 2022 roku.

Spotkania dla wolontariuszy i organizacji

Wrocławska siedziba Stowarzyszenia Odra-Niemen to otwarte miejsce na spotkania, dyskusje, pomoc innym organizacjom i zapraszanie wolontariuszy do współpracy. Takie spotkania odbywają się  w każdym kwartale 2022 roku. Prezentujemy na spotkaniach zasady, obowiązki, korzyści dla wolontariuszy, prezentujemy  dobre praktyki, zachęcamy do aktywności poprzez spotkania z innymi, zaangażowanymi w działania młodymi wolontariuszami, czy organizacjami. Prezentujemy także nasze zadania i materiały filmowe z realizowanych działań społecznych Odry-Niemen. 

W III kwartale zorganizowaliśmy w siedzibie Odra-Niemen spotkanie dla społeczników. Zaproszenie przyjęło grono pedagogów z Dolnego Śląska, prowadzący Koła Wolontariatu, grupy nieformalne i wrocławskie ngo.  Odbyła się żywa dyskusja i prezentacja oferty współpracy.

Dla Wolontariuszy zorganizowaliśmy spotkanie z pokazem naszych akcjach społecznych, przedstawiliśmy ofertę współpracy. Spotkanie było prowadzone przez Dominika – ogólnopolskiego koordynatora akcji Rodacy-Bohaterom.  Dołączył też gość specjalny Pan Krzysztof Olechnowicz – syn Żołnierza Wyklętego.

Klub dyskusyjny

Cyklicznie zapraszamy do wrocławskiej siedziby, ale też w różne miejsca na Dolnym Śląsku, na wydarzenia tematyczne. W III kwartale 2022 roku zrealizowane zostały następujące wydarzenia:

Podróże z misją – w ramach tego wydarzenia odbył się spacer po Wrocławiu historycznymi szlakami. W siedzibie Odra-Niemen było spotkanie nt.  “Prawd Polaków spod Znaku Rodła”. Stworzono także  mapę z trasą spaceru edukacyjnego związanego z miejscami dedykowanymi Polonii w Breslaum- LINK DO MAPY

Międzypokoleniowa Debata nt. “Solidarność Walcząca . W ramach spotkania przedstawiciele  różnych środowisk rozmawiali o wydarzeniach na Dolnym Śląsku w czasie Stanu Wojennego. Pokazywany był film IPN  o działaniach Solidarności w Wałbrzychu. Odbyła się też rozmowa ze świadkiem historii – Rozmowa z Małgorzatą Suszyńską, działaczką Solidarności Walczącej – LINK DO PORTALU GALERIA PAMIĄTEK – życiorys i materiał multimedialny. 

Małgorzata Suszyńska

Finansowanie

Wydarzenia realizowane w ramach projektu “Centrum działań PONAD PODZIAŁAMI”. Finansowanie projektu pochodzi ze środków NIW-CRSO z Programu NOWE FIO 2021-2030 oraz ze środków własnych Stowarzyszenia Odra-Niemen. 

SKLEP CHARYTATYWNY
Pomagaj i pamiętaj
SKLEP CHARYTATYWNY
Pomagaj i pamiętaj
Skip to content