Urodziny Kombatantów

Wanda Kiałka Wrocław

15 Grudnia swoje urodziny obchodzi Wanda Kiałka, sanitariuszka i łączniczka AK, sybiraczka zesłana do Workuty, przyjaciółka naszego Stowarzyszenia. Złożyliśmy jej króciutką wizytę, przekazaliśmy ręcznie robioną kartkę z życzeniami, kwiaty i wileńskie czekoladki

WANDA KIAŁKA-życiorys

 

Janusz Gunderman

28 Listopada Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Odra-Niemen odwiedził Pana Majora  Janusza Gundermana, żołnierza NOW i AK, Powstańca Warszawskiego . Powodem wizyty były obchodzone 24 listopada 94. urodziny Pana Majora!  Życzymy dużo zdrowia, radości i dziękujemy za wszystko, co Pan dla nas zrobił!

Weronika Seabstianowicz

15 Listopada obchodzi urodziny Pani Płk Weronika Sebastianowicz, ps. Różyczka. Od lat Szefowa Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi. Łączniczka AK, zaprzysiężona w wieku 13 lat. Skazana na 25 lat łagrów stalinowskich, 5 lat przebywała w Workucie. Odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność społeczną i kombatancką”. Tyle oficjalnych informacji w skrótowym opisie.

Dla nas Pani Pułkownik to baza, przyjaźń, wsparcie, współpraca na tak wielu płaszczyznach. Dzięki tej drobnej osobie, a tak charyzmatycznej, zbudowaliśmy wielką organizację. Dzięki spotkaniu się na Białorusi, w Iwieńcu zrodziła się akcja #rodacybohaterom. Dzięki Niej poznaliśmy polskie miejsca pamięci na Grodzieńszczyźnie. Staliśmy się też jako środowisko świadomi potrzeby pamiętania o bohaterach naszej wolności, zbudowaliśmy międzypokoleniowe relacje, rozwijamy patriotyzm i dumę z polskiej historii.  To wszystko dzięki płk Weronice Sebastianowicz.

Rok temu urodziny odbyły się we Wrocławiu, z tłumem przyjaciół z całej Polski.  Ten 2020 rok jest trudny, dla niej samej bo jest po ciężkich chorobach, dla nas bo nie możemy się spotkać, tu w Polsce, czy w Jej przytulnym domku w Skidlu, na Białorusi.

SKLEP CHARYTATYWNY
Pomagaj i pamiętaj
SKLEP CHARYTATYWNY
Pomagaj i pamiętaj
Skip to content