Odra-Niemen zaprasza na spotkania czwartkowe

Serdecznie zapraszamy na cykliczne spotkania we wrocławskiej siedzibie Odra-Niemen. Od września 2021 do końca czerwca 2022 regularnie organizujemy wydarzenia w każdy czwartek. Niektóre spotkania będą prowadzone także on-line.

LINK DO PAŹDZIERNIKOWYCH WYDARZEŃ

Spotkanie rozpoczynamy o godzinie 18.30, w siedzibie Odra-Niemen przy ul. Zelwerowicza 16/3

PLAN WYDARZENIA 28.10.2021  

Serdecznie zapraszamy na spotkanie pt. „Zbuntowane i rozstrzelane miasto. 65 lat od Poznańskiego Czerwca”, które poprowadzi Emil Majchrzak, prezes Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Odra-Niemen, wraz z uczestnikami tamtych wydarzeń, panami Jerzym Majchrzakiem i Markiem Macutkiewiczem.

Jerzy Majchrzak – prezes Stowarzyszenia Poznański Czerwiec’56, w dniu 28 czerwca 1956 roku postrzelony w nogę w trakcie walk ulicznych, uczestnik rozbijania więzienia. Odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, oraz Krzyżem Wolności i Solidarności. Ojciec Piotra Majchrzaka, najmłodszej ofiary Stanu Wojennego w Poznaniu, mąż śp. Teresy Majchrzak, działaczki Solidarności Walczącej.

Marek Macutkiewicz – prezes Wielkopolskiego Związku Sybiraków. Urodzony na Wileńszczyźnie, Poznaniak z wyboru. Po ponad 11 letniej zsyłce w grudniu 1955 roku powrócił z rodziną do Polski. Pół roku później brał już udział w rozbijaniu więzienia i aresztu przy ulicy Młyńskiej w Poznaniu, w trakcie wydarzeń mających miejsce 28 czerwca 1956 roku.

Wydarzenie zostało zakończone.

Skip to content