Wydarzenia dla Niezłomnych

Stowarzyszenie Odra-Niemen od 2009 roku prowadzi wiele akcji społecznych, edukacyjnych promujących historię pokolenia Niezłomnych, przez lata zapomnianych, odzyskujących swoje miejsce w historii. Poznaliśmy przez lata znaczną grupę Żołnierzy II Konspiracji, Rodziny Wyklętych, także tragicznie doświadczone. Co roku tworzymy różne działania, w całej Polsce, tam gdzie aktywnie działają nasze oddziały. W 2023 roku zapraszamy do akcji pt. “Walczyli o naszą wolność”. 

Zarząd Główny Stowarzyszenia Odra-Niemen we Wrocławiu zaprasza:

28.02.2023 wtorek
✅ godzina 10.00-12.00 – Spotkanie z uczniami przy kwaterach Żołnierzy Wyklętych na Cmentarzu Osobowickim
✅ godzina 17.00 – Spotkanie środowisk patriotycznych przy kwaterach Żołnierzy Wyklętych na Cmentarzu Osobowickim – wspólne zapalenie zniczy na grobach Niezłomnych
 
1.03.2023 środa
✅godzina 11.00 – Oficjalne uroczystości przy kwaterach Żołnierzy Wyklętych na Cmentarzu Osobowickim
✅godzina 13.00 – spotkanie z Rodzinami Żołnierzy Wyklętych w siedzibie Odra-Niemen, ul. Zelwerowicza 16/3
✅godzina 18.00 Spotkanie z Panem Krzysztofem Marszałkiem, synem Ludwika Marszałka „Zbroi”, Centrum Historii Zajezdnia, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen – ul. Grabiszyńska 184

Stowarzyszenie Odra-Niemen Oddział Opolski zaprasza na wydarzenia:

✅ 2.03 – Spektakl pt. „Pokonać piekło” Teatru Nie Teraz. Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach, godz. 19.00. Wstęp wolny
✅ 3.03 – 9. Opolski Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Rywalizacja będzie prowadzona on-line w trzech kategoriach wiekowych.
✅ 5.03 – Głubczyce: Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”
✅ 5.03 – Głuchołazy: Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”
“idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch
ocalałeś nie po to aby żyć
masz mało czasu trzeba dać świadectwo
(…)
Bądź wierny. Idź”
Z. Herbert

Odra-Niemen Wielkopolska zaprasza na:

✅ 6. Bieg Tropem Wilczym Luboń. Zapisy zostały zakończone, na liście uczestników jest 69 dzieci oraz 180 dorosłych! Oprócz biegu organizatorzy szykują także inne atrakcje
✅ Zachęcamy więc tych, którzy nie zdążyli się zapisać do przyjścia w niedzielę, 5.03, do Lasku Majońskiego w Luboniu

Stowarzyszenie Odra-Niemen Oddział Lubelski zaprasza

✅1 Marca Stowarzyszenie Odra-Niemen Oddział Lubelski bierze udział w uroczystościach na terenie miasta Lublin oraz wieczorem w Marszu Pamięci.
✅ Przy współpracy z Aresztem Śledczym w Lublinie organizowane jest spotkanie z osadzonymi i prowadzone warsztaty artystyczno-patriotyczne pt. “Portret rtm. Pileckiego – Żołnierza Wyklętego”.

Odra-Niemen Podkarpacie jako partner wydarzenia ZAPRASZA

 4️⃣ MARCA 2023 r. na Rzeszowski Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych🇵🇱
 
✅Po inauguracyjnym Rajdzie z 2021 r., kiedy w lasach czudeckich maszerowaliśmy szlakiem “Zapory”, w tym roku zapraszamy Was na leśne ścieżki w okolicach Żołyni i Julina.
✅W ramach Rajdu m. in. przewidziana jest także wizyta w Prywatnym Muzeum Pojazdów Militarnych i Zabytkowych w Rakszawie oraz w miejscach pamięci związanych z lokalnym bohaterem por. Władysławem Dudkiem ps. “Ordon”.  
Oprócz przemarszu nie zabraknie grup rekonstrukcyjnych oraz ogniska 
✅Start Rajdu przewidziano o godzinie 10.00. Wszystkim uczestnikom, którzy dotrą na miejsce zbiórki, podamy dokładną lokalizację w dalszej korespondencji.
Dla pozostałych, którzy chcieliby wziąć udział w wydarzeniu, a nie mają jak dotrzeć z Rzeszowa chcemy zorganizować wspólny transport autokarowy . Tutaj planujemy zbiórkę o godz. 9.00.
Do zobaczenia🇵🇱

Ogólnopolska akcja "Oni walczyli za naszą wolność"

Rusza kampania medialna związana z promocją Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Na ponad 300 nośnikach w całej Polsce będą widoczne nasze plakaty. Akcja jest bezkosztowa❤️
 
SKLEP CHARYTATYWNY
Pomagaj i pamiętaj
SKLEP CHARYTATYWNY
Pomagaj i pamiętaj
Skip to content