fbpx

Wolontariat

O Projekcie

Wolontariat to serce naszego środowiska. Zarząd główny i wszystkie oddziały oparte są o mocny, aktywny, zaangażowany wolontariat.

Wszyscy członkowie Odra-Niemen, aby nimi zostać, muszą przez dłuższy czas wykazać, że chcą z nami ciężko pracować. Mamy za to mnóstwo wspaniałych nagród, od zupełnie niezapomnianych spotkań ze świadkami historii, po podróże z misją, integrację zespołu i zawiązane przyjaźnie na całe życie.

Mamy nawet już w swoim środowisku kilka ślubów, a pary poznały się np. przy pakowaniu darów dla kombatantów.  W Mazowieckim Oddziale Odra-Niemen zdarzyły się oświadczyny przy całej grupie najlepszych na świecie bohaterów naszej wolności.

Zasady wolontariatu Odry-Niemen

Stałe zasady Stowarzyszenia Odra-Niemen to:

  • W każdym zadaniu jest aktywny udział wolontariuszy
  • Połowa projektów, a wykonujemy ich kilkadziesiąt, to w 100 % praca społeczna wszystkich  uczestników
  • Największa akcja społeczna Rodacy-Bohaterom, czyli zbiórki darów do paczek dla bohaterów i Rodaków zza wschodniej granicy, to również całkowity wolontariat

Jesteśmy aktywni, mobilni, tworzymy silną ekipę, ponad 300 członków i wielu wolontariuszy. Nie mamy koordynatorów wolontariatu, spisanego systemu zarządzania wolontariuszami. Pracujemy tak samo ciężko  od Prezesa zarządu do najmłodszego stażem wolontariusza. Wymagamy od siebie i od innych. Jesteśmy międzypokoleniową grupą, z przewagą młodych ludzi, zawsze razem, w przyjaźni i świetnej atmosferze.

ZAPRASZAMY

Centrum wiedzy i informacji

Jedynym Centrum jakie ostatnio stworzyliśmy, to miejsca na tym portalu, gdzie są informacje jak do nas trafić i z nami być i wiedza, którą regularnie gromadzimy i się nią dzielimy.

Staramy się także organizować cykliczne spotkania z wolontariuszami w miejscach, gdzie działamy.

Aktualności projektu

Multimedia projektu

Jesteśmy w posiadaniu tysięcy zdjęć z pracy wolontariuszy w Stowarzyszeniu Odra-Niemen. Tu tylko mała prezentacja.

Galeria projektu

Filmy z realizacji projektu

Materiały tematyczne

  • link

  • link

  • link

Partnerzy projektu

  • Partnerzy finansowi zadania
  • Partnerzy merytoryczni
  • Media – patronaty

W 2019 roku otrzymaliśmy wsparcie na zbudowanie stron merytorycznych dla wolontariuszy na niniejszym portalu.

Partnerami merytorycznymi są szkoły, które współpracują z nami przy organizacji wydarzeń dla wolontariuszy, przy promocji wolontariatu w szkołach.

Stałym partnerem merytorycznym jest IPN, włączając nasze środowisko w wiele projektów, w tym w poszukiwania szczątków bohaterów naszej wolności.

Skip to content