Ponad Podziałami – Wydarzenia w II kwartale 2023

Od 2021 roku Stowarzyszenie Odra-Niemen realizuje projekt „Centrum działań PONAD PODZIAŁAMI” i przez 3 lata budujemy nowoczesne i pomocne miejsce szerokiej współpracy środowiskowej. Centrum ma służyć innym podmiotom społecznym i wolontariuszom przez lata i realizuje oraz kreuje wiele akcji regionalnych, krajowych i międzynarodowych.

Pozostałe elementy projektu:

OFERTA DLA NGO

OFERTA DLA WOLONTARIUSZY  

OFERTA DZIAŁAŃ SPOŁECZNYCH

Poniżej prezentujemy  nasze działania realizowane w ramach projektu, w II kwartale 2023 roku.

Spotkania dla wolontariuszy i organizacji

Wrocławska siedziba Stowarzyszenia Odra-Niemen to otwarte miejsce na spotkania, dyskusje, pomoc innym organizacjom, nawiązywanie współpracy. W kwietniu odbyło się kolejne  spotkanie dla przedstawicieli  środowisk pozarządowych i grup nieformalnych. Przedstawiliśmy aktualne plany i oferty współpracy na 2023 rok oraz materiały programowe. 

Klub dyskusyjny

W ramach projektu przygotowaliśmy wydarzenia tematyczne we wrocławskiej  siedzibie Stowarzyszenia Odra-Niemen. W ramach spotkania, które odbyło się 1.06.203r., zorganizowaliśmy debaty i prezentacje na tematy:

1/Podróże z misją – Mołdawia: prezentacja wyprawy wolontariuszy Wnioskodawcy do Gagauzji i Nadniestrza

2/Dyskusja i debata z udziałem polskiej grupy z Mołdawii mieszkającej od niedawna na Dolnym Śląsku – “Czy Polacy w Mołdawii, w odległych  prowincjach kraju  mówią po polsku?”, “Dwie Ojczyzny” 

3/ Spotkanie z gościem   – Ludmiła Walewicz, Prezes polskiej organizacji w Gagauzji prezentuje materiały o historii Polaków w Gagauzji (Mołdawia). Uczestnicy wydarzeń poznają  smaki kulinarne Mołdawii.

LINK DO FOTORELACJI    /     LINK DO ARTYKYKUŁU W KWARTALNIKU “PONAD GRANICAMI”, str. 18

Rozmowy z Polakami z Białorusi

W czerwcu odbyło się także we Wrocławiu spotkanie dla liderów organizacji społecznych z Dolnego Śląska i innych regionów, z polską działaczką z Białorusi. Wydarzenie związane jest z dyskusją o sytuacji Polaków na Białorusi i planach pomocy tej grupie. 

Finansowanie

Wydarzenia realizowane w ramach projektu “Centrum działań PONAD PODZIAŁAMI”. Finansowanie projektu pochodzi ze środków NIW-CRSO z Programu NOWE FIO 2021-2030 oraz ze środków własnych Stowarzyszenia Odra-Niemen. 

Skip to content