Centrum Aktywności Międzypokoleniowej. Wolontariat

Stowarzyszenie Odra-Niemen od początku swej działalności oparte jest o  mocny, aktywny, zaangażowany wolontariat. Łączymy środowiska i ludzi ponad podziałami i ponad granicami. Włączamy  do działania wszystkich, którzy chcą wzmacniać społeczną aktywność opartą o wartości bohaterów polskiej wolności, o rozwój edukacji historycznej czy współpracy z naszymi Rodakami na świecie. Stale ciężko pracujemy w całej Polsce i poza je granicami, budujemy struktury, rozwijamy wiele projektów regionalnych, krajowych i międzynarodowych. Główną akcją społeczną naszego środowiska, trwającą od 2009 roku i opartą w całości o wolontariat,  jest ogólnopolski projekt Rodacy-Bohaterom To zadanie połączyło ludzi i  środowiska. 

 

O Projekcie

Na początku działalności nie mieliśmy funduszy, narzędzi, aby zdobywane doświadczenia wzmacniać wiedzą, nowoczesnymi elementami komunikacyjnymi.  W 2019 roku w ramach konkursu zdobyliśmy z NIW-CRSO  3-letni grant instytucjonalny “Rozwój i wzmocnienie Stowarzyszenia Odra-Niemen”. Fundusze pomogły nam zmodernizować organizację, zdobyć nowy lokal, który stał się główną siedzibą stowarzyszenia, dał przestrzeń do dzielenia się nowymi zdobyczami /więcej informacji o projekcje można uzyskać TUTAJ/.

Kolejnym etapem stało się budowanie centrum współpracy z organizacjami i wolontariuszami. Wszystkie zdobyte przez lata doświadczenia, wiedza, kontakty, informacje zostają od 2021 roku wzmocnione funduszami z Programu NOWEFIO i przez 3 lata tworzymy projekt CENTRUM AKTYWNOŚCI PONAD PODZIAŁAMI /więcej informacji o projekcie można uzyskać TUTAJ/.

Obecnie mamy we Wrocławiu trwałe, nowoczesne i pomocne miejsce szerokiej współpracy środowiskowej i dla wolontariuszy. To też centrum działań całego środowiska Stowarzyszenia Odra-Niemen. Poniższa oferta to suma pracy własnej całego środowiska, wkładów finansowych, rzeczowych i osobowych oraz różnych dotacji. 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY (KONTAKT Z NAMI – KLIKNIJ)

Aktualności projektowe

Skip to content