Polacy na Świecie

Regranting

Dlaczego Regranting jest ważny dla naszego środowiska? Regranting to działanie, które wspiera powstawanie organizacji pozarządowych, wzmacnia współpracę pomiędzy organizacją pozarządową realizującą regranting/Operator, a innymi środowiskami, grupami nieformalnymi. Od 13 lat budujemy mocną współpracę środowiskową, tworzymy własne oddziały, struktury,  gromadzimy doświadczenia. Przeszliśmy jako organizacja przez wszystkie etapy jej budowy, a zaczynaliśmy od zupełnego zera. Mamy więc bardzo praktyczną wiedzę, którą staramy się wykorzystać do budowania mocnego społeczeństwa obywatelskiego.

Na bazie własnych doświadczeń zbudowaliśmy OFERTĘ WSPÓŁPRACY DLA NGO I GRUP NIEFORMALNYCH:

1/ Centrum wsparcia organizacyjnego i doradczego ZOBACZ

2/ Współpraca z Federacją Patriotyczną ZOBACZ

3/ Regranting – konkurs małych grantów CZYTAJ PONIŻEJ 

Działania regrantingowe

Rok 2021 to w historii Stowarzyszenia Odra-Niemen niewątpliwie początek dużego naszego rozwoju w tym obszarze, to rok projektów regrantingowych. Od tego momentu realizujemy cykliczne projekty jednoroczne finansowane ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, na rzecz Polonii i Polaków poza granicami kraju. Jest to, w pewnym sensie, kontynuacja polonijnych projektów regrantingowych, realizowanych przez nasze Stowarzyszenie w latach 2015 i 2016, finansowanych wtedy przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Drugi z realizowanych działań to regranting regionalny, dla środowisk pozarządowych z Dolnego Śląska, finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, ze środków z programu NOWEFIO, Priorytet 1. Jest to program 3-letni, zatem trzeba zauważyć, że nasza organizacja osiadła na dłużej w programie wspierania środowisk III Sektora.

Więcej o Regrantingu i naszych aktywnościach – PRZECZYTAJ TUTAJ

Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN jest Operatorem konkursów regrantingowych. Pełnimy rolę pośredniczącą pomiędzy instytucją finansującą a organizacją, czy grupą nieformalną. Poza tym  informujemy, szkolimy, doradzamy, wspieramy na każdym etapie konkursu. 

Aktualności projektowe

Finansowanie projektów

Regranting polonijny dla środowisk pozarządowych i grup nieformalnych działających poza Polską, finansowany jest przez ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021, 2022

Regranting regionalny, dla środowisk pozarządowych z Dolnego Śląska, finansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, ze środków z programu NOWEFIO, Priorytet 1, program 3-letni, realizowany w latach 2021-2023

Pomagaj i pamiętaj
SKLEP CHARYTATYWNY
Skip to content